همه چیز درباره خیساندن بیسکویت در چای

آدم‌ها دو دسته هستند: آنها که بیسکویت را قبل از خوردن در چای فرو می‌کنند و آنها که خودشان را از این لذت محروم کرده‌اند و نه فقط آن را زشت و ناپسند می‌دانند، بلکه دیگران را نیز از این کار نهی می‌کنند. البته شواهدی در دست است که حتی دسته‌ی دوم نیز در هنگام تنهایی از خطوط قرمز خود عبور می‌کنند. شاهدان عینی بارها از مشاهده‌ی خرده‌های بیسکویت در باقی‌‌مانده‌ی چای، شیر، قهوه و حتی آبمیوه اعضای دسته‌ی دوم خبر داده‌اند.

بنابراین بهتر است گروه دوم (این اقلیت ریاکار) را زیاد جدی نگیریم و از فروکردن بیسکویت در نوشیدنی خود لذت ببریم.

یکی از ملت‌هایی که حساسیت و علاقه‌ی خاصی به فرو کردن بیسکویت در نوشیدنی‌های خود دارند انگلیسی‌ها هستند. جالب است بدانید که  برای زدن بیسکویت در چای یا شیر و… یک فعل اختصاصی (To dunk) دارند و به گفته خودشان زدن بیسکویت در چای و شیر در کنار بازی کریکت و ایستادن در صف‌های طولانی، از تفریحات سالم مردم این کشور به حساب می‌آید. با این حال حتی در انگلستان هم عده‌ای مبادی آداب‌ پیدا می‌شوند که زدن بیسکویت در چای را تقبیح و تحقیر کنند.

شاید به همین دلیل است که طرفداران این تفریح اصرار دارند آن را نوعی هنرهای زیبا بنامند و تاکید دارند که نه تنها منافی ادب نیست بلکه آداب و اصول خودش را نیز دارد که در صورت عدم رعایت، فیض کافی حاصل نمی‌شود.

اما آداب و اصولی که از آن حرف می‌زنیم چیست؟

۱- استفاده از نعلبکی یا پیش‌دستی

لذت بردن کامل از یک وعده غذایی یا میان‌وعده چیزی نیست که تنها از راه چشایی یا بویایی حاصل شود، بلکه تمام حواس پنج گانه بایستی درگیر و ارضا شوند. لیوان و بیسکویت‌ها را حتما روی یک نعلبکی بزرگ یا پیش‌دستی مناسب با آرایش دلخواهتان بچینید. این کار علاوه بر تامین زیبایی بصری موجب نظافت و مانع پخش خرده‌های بیسکویت می‌شود.

۲- انتخاب لیوان مناسب

بدیهی است که چای و بیسکویت را نمی‌توان در استکان کمر‌باریک سرو کرد. دهانه لیوانی که انتخاب می‌کنید، باید از عرض بیسکویت بزرگ‌تر باشد تا بیسکویت بدون نیاز به شکستن وارد آن شود. بیسکویت نشکسته، علاوه بر زیبایی و رعایت تمیزی نوشیدنی، زیر دندان شکسته می شود و حس لامسه را درگیر لذت می کند. عمق لیوان البته زیاد مهم نیست، زیرا قرار نیست تمام بیسکویت را یک باره در نوشیدنی‌تان فرو کنید.

بهترین انتخاب ممکن ماگ‌هایی هستند که هم دهانه فراخی دارند و هم جداره کدر تا اگر احیانا خرده‌های بیسکویت وارد نوشیدنی شد، آن را نمایش ندهند.

۳- انتخاب نوشیدنی مناسب

بهترین گزینه برای ذائقه ایرانی چای است. انگلیسی ها در این مواقع  توی چایشان شیر می ریزند که برای ذائقه ایرانی پیشنهاد نمی‌شود. در رتبه‌های بعد، شکلات داغ و شیر داغ هم گزینه‌های مناسبی هستند. اما قهوه پیشنهاد نمی‌شود. افرادی که سابقه زیادی در این امر دارند، قهوه را اکیدا منع کرده اند. ممکن است هر از چند گاهی، برندی مثل مک‌دونالد، ادعا کند قهوه جدیدش با بیسکویت سازگار است. اما این حرف ها را زیاد جدی نگیرید و بیسکویت‌هایتان را هدر ندهید. درضمن نوشیدنی‌تان هرچه باشد، مطمئن باشید که کاملا داغ است.

۴- انتخاب بیسکویت مناسب

بیسکویت را طبق سلیقه خودتان انتخاب کنید. اگر لیوانتان شیشه‌ای است یا کلا دوست ندارید که بیسکویت در نوشیدنی باز شود، از انتخاب بیسکویت هایی که روکش شکلاتی دارند خودداری کنید. سعی کنید بیسکویتی که انتخاب می‌کنید زیاد سفت نباشد، به خصوص اگر تازه وارد هستید. خیساندن بیسکویت‌های سفت‌تر به مهارت و زمان بیشتری نیاز دارد.

۵- انتخاب همنشین مناسب

همنشین خود را با دقت انتخاب کنید. زیرا می‌تواند بر لذت و آرامش میان‌وعده‌تان بیافزاید یا آن را به کلی تباه کند. سعی کنید با کسی همنشین باشید که در زمینه چای و بیسکویت کهنه‌کار باشد و هم‌پای شما لذت ببرد. اما هرگز برای این کار با بچه‌ها همنشین نشوید. نه‌تنها عیش شما را منقص می‌کنند بلکه ممکن است ایمان شما را هم به چالش بکشند.

۶- طریقه مصرف

این کار نوعی مدیتیشن است. پس بهتر است ترتیب و موالات را در آن رعایت کنید. ابتدا نیمی از بیسکویت را در نوشیدنی فرو‌کنید، بخیسانید و نوش جان کنید. سپس نیمی از نیمه باقی مانده (یک چهارم کل بیسکویت) را در نوشیدنی بخیسانید و بخورید. سرانجام آخرین تکه مثلثی باقی مانده را از گوشه‌ای بگیرید و مانند مراحل قبل میل نمایید. قبل از تمام شدن بیسکویت‌ها لب به نوشیدنی نزنید.

۷- تعداد بیسکویت ها

با خوردن اولین بیسکویت حس مطبوعی به شما دست می دهد. با خوردن دومی این حس گسترش می‌یابد،  با سومی به اوج می‌رسد و با چهارمی دچار شرم و عذاب وجدان می‌شوید. پس مقدار بهینه همان سه تاست.

۸- زمان مصرف

مصرف این میان وعده در فاصله‌ای نزدیک به وعده‌های اصلی، اشتهای شما را دچار مشکل و برنامه غذایی‌تان را مختل می‌کند.  بازه‌های زمانی بین ۱۰:۳۰ و ۱۱:۳۰ صبح، ۳:۳۰ و ۴:۳۰ عصر و ۹:۳۰ الی ۱۱ شب، مناسب‌ترین بازه‌ها برای بیسکویت و نوشیدنی است.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید