انتخاب چای مرغوب

چای نام یک گیاه و نوشیدنی ساخته شده از این گیاه است. چای سیاه پرطرفدارترین نوشیدنی گرم نزد ایرانیان و انواع دیگر چای مثل چای ماسالا و چای سبز نزد ساکنین آسیای شرقی بسیار محبوب است. چای واژه‌ای است چینی که در چین و شمال هندوستان به کار می‌رود و تقریباً با همان تلفظ وارد زبان فارسی شده ‌است.

هر چند چای بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی روزانه‌ی ماست، اما بحث در این باره ابعاد گسترده‌ای دارد. حتما شما هم در نزدیکان خود افرادی را می‌شناسید که از طرفداران پروپاقرص چای ایرانی هستند و گاهی بحث در مورد چای ایرانی و خارجی در حد کل‌کل‌های طرفداران برندهای کوکاکولا و پپسی پیش می‌رود. آیا این دو محصول تا این حد متفاوت هستند یا تفاوت آن‌ها در حد آموزه‌های بازاریابی یا تبلیغات است؟ در این مطلب تفاوت‌های اصلی این دو محصول و روش‌های شناسایی چای خالص را با هم مرور می‌کنیم.

 

چای ایرانی یا خارجی؟

متخصصین حوزه‌ی چای معتقدند چای سیاه در هیچ کجای جهان توان رقابت با چای ایرانی را ندارد. بخش اعظم چای‌های خارجی رنگ و اسانس غیرطبیعی هستند و ذائقه‌ی افراد را با طعم‌های ساختگی دچار اشتباه می‌کنند. از طرف دیگر شرایط اقلیمی ایران برای کشت چای بسیار مناسب است و به هیچ عنوان مزارع چای در شمال ایران به دلیل آب و هوای سرد و مرطوب منطقه سم‌پاشی نمی‌شوند و به این دلیلی می‌توان چای ایرانی را چای ارگانیک نامید. این در حالی ‌است که در دیگر کشورهای صادرکننده‌ی چای مانند کنیا، سریلانکا و غیره به دلیل آب و هوایگرم و مرطوب بستر برای رشد آفات کاملا فراهم است و اغلب این مزارع در طول کشت سم‌پاشی و آفت‌زدایی می‌شوند.

 

چطور چای مرغوب را شناسایی کنیم؟

چای مرغوب به هیچ‌گونه افزونه‌ی رنگ و طعمی نیاز ندارد. بنابراین اگر از چای بسته‌بندی استفاده می‌کنید حتما مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن را بخوانید. اگر در ترکیبات آن رنگ‌دهنده و اسانس مشاهده کردید می‌توانید مطمئن باشید این چای، چای مرغوبی نیست.

با دم کردن هر قاشق چای، باید انتظار آماده شدن یک استکان چای را داشته باشید. اگر با دم کردن یک قاشق چای تعداد بیشتری چای آماده می‌شود می‌توانید نتیجه‌ بگیرید رنگ چای غیرطبیعی است.

راه دیگر شناسایی چای مرغوب از نامرغوب رنگ چای بعد از گذشت زمان است. چای را در یک استکان بلوری ریخته و به مدت چند ساعت کنار بگذارید. اگر چای خالص و طبیعی باشد تنها کمی کدر می‌شود در حالیکه چای نامرغوب سیاه شده و گاهی ته‌نشین می‌شود.

اگر قصد خرید چای فله دارید باید به این نکته توجه کنید که چای خوب چندان ریز نیست و خشکی و زبری آن در دست کاملا قابل لمس است.دانه های خشک چای به خوبی در هم پیچیدهاست و بافت‌های ریز و نوک تیز طلایی که همان برگ‌های سبز چای باز نشده هستند به وفور در آن دیده میشود.

 

هر چند چای قندپهلو در فرهنگ ما به معنای چای لب‌سوز و لب‌دوز و لب‌ریز و به معنای دیگر چای خوشمزه و خوش‌عطری است که با قند میل می‌شود ولی پیشنهاد ما همیشه چند دانه بیسکویت گرجی در کنار لیوان چای شماست تا نه تنها از چای خود لذت ببرید بلکه میان‌وعده‌ای سالم و ساده برای خود فراهم کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید