چگونه با فرنچ‌پرس قهوه درست کنیم؟

قهوه یکی از گزینه‌های دلچسب و مطبوع برای خوردن با بیسکویت است. قهوه و بیسکویت می‌تواند یک صبحانه‌ی خوب، یا یک عصرانه‌ی کامل باشد. اگر طرفدار قهوه‌اید ولی هنوز در درست کردن آن حرفه‌ای نیستید، می‌توانید از فرنچ‌پرس استفاده کنید. یکی از مزیت‌های فرنچ‌پرس این است که می‌توانید آن را مثل یک لیوان بزرگ در سفرها و پیک‌نیک هم همراه خود داشته باشید. به‌تازگی یک فرنچ‌پرس تهیه کرده‌اید و نمی‌دانید باید با آن چگونه کار کنید؟ این مطلب را بخوانید.

۱. فرنچ‌پرس را با گرداندن آب جوش در آن کمی گرم کنید. آب جوش را در لیوانی جداگانه بریزید تا چند دقیقه‌‌ای دمای آن پایین بیاید، در این میان سراغ قهوه بروید.

۲. قهوه را در فرنچ‌پرس بریزید و با تکان دادن ظرف فرنچ‌پرس سطح قهوه را یکدست کنید. اگر از مغازه‌ای قهوه را خریداری می‌کنید که همان وقت آن را آسیاب می‌کند، به فروشنده بگویید می‌خواهید با فرنچ‌پرس قهوه درست کنید. برای فرنچ‌پرس قهوه باید نسبتا درشت آسیاب شود.

۳. نصف آب را بر روی قهوه بریزید. سی ثانیه مخلوط را با قاشق هم بزنید و از بوی مطبوع آن لذت ببرید.

۴. بقیه‌ی آب را بریزید و در فرنچ‌پرس را بگذارید. حدود چهار دقیقه صبر کنید. 

۵. دسته‌ی فرنچ‌پرس را به‌آرامی به طرف پایین هل دهید. فورا قهوه را در لیوان بریزید تا بیش از اندازه تلخ نشود.

۶. از قهوه‌ی خود لذت ببرید.

چطور قهوه‌ی خوش‌طعم‌تری داشته باشیم؟

  • سعی کنید از مغازه‌هایی قهوه را خریداری کنید که نسبت به آن‌ها اطمینان دارید. کیفیت قهوه بر روی طعم آن تاثیر می‌گذارد.
  • اگر آسیاب دارید، بهتر است دانه‌ی قهوه را تهیه کنید و درست پیش از درست کردن، آن را آسیاب کنید.
  • چهار دقیقه زمان نسبتا خوبی برای دم‌آوری قهوه است. اگر قهوه را بیشتر از این زمان در فرنچ‌پرس رها کنید، ممکن است باعث مزه‌ی تلخ و نامطبوع شود.
  • اگر از آب جوش استفاده کنید ممکن است قهوه‌ی بیش‌از اندازه تلخی داشته باشید. اجازه دهید آب چند دقیقه‌ای از جوش بیفتد و بعد آن را به قهوه اضافه کنید.
  • اگر در فرنچ‌پرس شما از بار قبل ذره‌های قهوه بماند، می‌تواند مزه‌ای ناخوشایند به قهوه‌تان بدهد. هربار از خوب تمیز شدن فرنچ‌پرس مطمئن شوید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید