بیسکوپلاس با داشتن ۱۲ ویتامین و ۵ ماده معدنی نگین محصولات گرجی

شهد: در اولین سوال، دسته‌بندی تولیدات شما و ویژگی تولیدات شما نسبت به دیگر رقبا چیست؟

تولیدات شرکت گرجی بـه صورت بیسکویت‌های خشک، بیسکویت‌های کرمدار، کراکر، ویفر و کیک است که خطوط جدید در حال نصب، به تنوع کالایی این شرکت خواهد افزود.

شهد: بهترین خاطره‌ی صنعتی را در چه می‌دانید؟

هر روز که یک پروژه به ثمر می‌رسد و محصول بصورت انبوه تولید می‌گردد، یک خاطره‌ی خوش صنعتی است و انتخاب بهترین آن کار دشواری است. بهترین دستاورد شاید بعد از پروژه‌های زیادی که در طول کاری خود انجام داده‌ام این بود که در سال ۹۷ رکورد تولید و فروش را در مجموعه‌ی بیسکویت گرجی با آن همه دشواری‌های تامین مواد و ملزومات و نقدینگی بدست آوردیم.

شهد: اقدامات شما در راستای مشتری‌مداری و ضمانت‌ها و پشتیبانی تولیداتتان را بیان کنید؟

مشتری‌مداری در خط مشی شرکت بیسکویت گرجی قرار دارد و ما با برقراری کانال‌های زیاد ارتباطی با مشتریان خود در ارتباط هستیم به گونه‌ای که پیج اینستاگرام شرکت گویای این مطلب است، ما محصولات خود را تا لحظه‌ای که بدست مشتریان برسد دنبال می‌کنیم و بر این عقیده هستیم که با پشتیبانی از آن‌ها، راه موفقیت باز خواهد شد.

شهد: جدیدترین تولید و دستاوردتان را با ویژگی‌هایش چیست؟

جدیدترین تولید ما محصول بیسکوپلاس است، این محصول با داشتن ۱۲ ویتامین و ۵ ماده‌ی معدنی بصورت یک نگین در محصولات گرجی خواهد درخشید و کودکان این مرز و بوم می‌توانند با استفاده از آن بصورت مداوم همواره شاداب و سرزنده باشند البته مصرف آن محدود به کودکان نیست و این و یتامین‌ها و ریز مغزی‌ها برای همه در تمام سنین مفید اسـت.

شهد: آیا در بخش صادرات اقداماتی انجام داده‌اید؟ در صورت مثبت بودن به چه میزان و به چه بازارهایی و آیا شرایط کنونی را برای حضور در بازارهای جهانی و یا حضور در نمایشگاه‌های خارجی چگونه می‌بینید؟

در بخش صادرات علاوه بر بازار عراق و افغانستان، دیگر کشورها را بررسی کردیم و توانسته‌ایم در برخی از آن ورود کنیم، ورود به بازارهای اروپا از جمله آلمان و همچنین کشورهایی مثل استرالیا و کانادا از دیگر دستاوردهای ماست. در نمایشگاه‌های خارجی شرکت نداشتیم ولی برنامه‌ریزی برای سال‌های آینده در این خصوص شده‌ است. کشورهای حوزه‌ی دریای خزر و خلیج فارس فرصت‌های خوبی است که ما سعی بر استفاده از آن‌ها داریم و به شکر خدا در این خصوص موفق بوده‌ایم.

شهد: پتانسیل صنعت غذا و شیرینی و شکلات را چطور توصیف می‌کنید و چه موانعی اکنون مهم‌ترین مانع رشد تولید و صادرات در این بخش است؟

در خصوص پتانسیل صنعت غذا، منحصرا شیرینی و شکلات باید گفت صنعت شیرینی و شکلات یکی از صنایع موفق است که در رده‌ی ارزآورترین صنایع قرار دارد و تقریبا تولیدکنندگان ما قادر خواهند بود به سبب کیفیت محصولات خود با رقبای اروپایی رقابت کنند بنابراین با وجود ظرفیت خالی این کارخانه‌ها، پتانسیل جذب نیرو، درآمد صادراتی و افزایش تولید در این صنعت نهفته اسـت. صنعت شیرینی و شکلات همواره در صادرات غیر نفتی یا اولین صنعت ارزآور بوده است یا دومین صنعت ارزآور، بنابراین با توجه به پتانسیل موجود قطعا توان ارزآوری بیشتری وجود دارد که این مهم خود نیازمند حمایت عملی دولت می‌باشد. در خصوص موانع موجود در جهت رشد تولید و صادرات عرض کنم که کارخانه‌جات تولیدی باید از قوانین دست و پاگیر رها گردند، تا بتوانند بدون دغدغه به صادرات و افزایش میزان تولید فکر کنند .هر روز یک قانون که متاسفانه مانند سدی در راه تولید است باعث عدم رونق تولید خواهد شد. بحث تعهد ارزی همچنان بزرگ ترین چالش صادرکنندگان است که بانک مرکزی هنوز کانال‌های مالی و ارزی در کشورهای عراق و افغانستان را مشخص نکرده است.

شماره‌ی ۴۴ – صفحه‌ی ۳۵

شهریورماه ۱۳۹۸

http://bit.ly/325O4S4

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید