بیسکویت‌های شیرین

این که مصرف بیش از اندازه‌ی شکر و قند تا چه حد می‌تواند برای بدن مضر باشد، برای همه مسلم است. اما آیا مصرف درست و به‌اندازه‌ی شکر می‌تواند به کارهای روزانه‌ی ما کمکی بکند و برای بدن ما فایده‌ای داشته باشد؟ پاسخ مثبت است. در این متن به کمک‌هایی که شکر می‌تواند برای بدن انجام دهد اشاره خواهیم کرد.

تولید انرژی و ذخیره‌ی آن در بدن

در یک رژیم غذایی سالم گلوکز باید وجود داشته باشد. گلوکز منبع سوخت بدن است و از تجزیه‌ی شکر به دست می‌آید. گلوکز در بدن تبدیل به انرژی می‌شود، بدون گلوکز برای بدن ما انرژی‌ای باقی نمی‌ماند و قادر به انجام فعالیت نیستیم.

علاوه‌بر این، بدن بخشی از گلوکز را ذخیره می‌کند تا بتواند بعدا و در صورت نیاز، از آن به صورت انرژی استفاده کند. البته باید بدانید اگر مقدار گلوکز مصرفی زیاد شود، نوع ذخیره‌ی بدن به صورت چربی خواهد بود.

شکر می‌تواند شما را سرحال کند

خیلی اوقات از خوردن یک تکه شیرینی یا یک بستنی خوشحال و سرحال می‌شویم. به صورت علمی اثبات شده که خوردن شکر  مرکز لذت را در مغز فعال می‌کند و باعث ایجاد احساس خوب و مثبت می‌شود. البته دوباره باید تاکید کنیم زیاده‌روی در مصرف هر چیز خوب، می‌تواند نتیجه‌ی عکس بدهد.

شیرینی طبیعی شکلات می‌تواند قابلیت‌های فکری را تقویت کند

شکلات منبع شکر طبیعی است. تحقیقات نشان داده‌اند که شکلات می‌تواند به فکر انسان کمک کند و مانع تخریب سلول‌های مغزی شود. هر چه درصد خلوص شکلات بیشتر باشد، این اثر بر روی بدن بیشتر خواهد شد.

بیسکویت‌ها و کوکی‌ها به تامین گلوکز بدن شما کمک خواهند کرد

یکی از خوراکی‌هایی که می‌توانید برای تامین قند از آن استفاده کنید، بیسکویت‌ها هستند. اکثر بیسکویت‌های گرجی می‌توانند منبع مناسبی برای تامین انرژی و بهتر کردن روحیه‌ی شما باشند. «بیسکویت کرمدار کاکائویی پذیرایی گرجی» و «کوکی پذیرایی با تکه‌های شکلات» می‌توانند باعث بهبود عملکرد مغز باشند.

ضمنا اگر به هر دلیلی نمی‌توانید یا نمی‌خواهید از قند مصنوعی استفاده کنید، می‌توانید از «بیسکودایت گرجی» استفاده کنید که فاقد شکر است.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید