تاریخچه بیسکویت

بیسکویت وقتی برای اولین‌بار پخته ‌شد، نقش یک عصرانه جمع‌و‌جور در کنار چای رو نداشت؛ بلکه یک غذای کاملا استراتژیک بود. ملوان‎های مصری به یک وعده غذای خشک نیاز داشتند که ماندگاری زیادی داشته باشد و بتواند در سفرهای دور و دراز آن‌ها را سیر کند.  به همین علت نانواها نانی پختند که به جای یک‌بار، چهاربار در معرض حرارت قرار می‌گرفت تا تمام آب موجود در آن کاملا تبخیر شود. البته این بیسکویت اولیه خیلی سفت بود و باید حتما در زمان استفاده، همراه با آب یا یک نوشیدنی دیگه خورده می‌شد تا نرم شود. این وعده غذایی انقدر مهم بود که برای ملوان‎‌ها و کشتیران‌ها سهمیه روزانه در نظر می‌گرفتند تا مبادا کسی بی‌نصیب بماند. البته این موضوع برای سربازها هم صادق بود و برای آن‌ها نیز مشابه کشتیران‌ها سهمیه مناسب در نظر گرفته می‌شد.

بیسکویت‌های اولیه فاقد شکر و طعم‌دهنده‌های دیگر بودند و برای همین قاعدتا مزه‌شان چنگی به دل نمی‌زد. اجداد ما اولین کسانی بودند که از عسل و طعم‌دهنده برای خوشمزه‌تر کردن بیسکویت استفاده کردند و این دستاورد شیرین از دربار ایران راهی اروپا شد.

حالا بعد از این همه سال که از تولید اولین بیسکویت گذشته و تکنولوژی‌های مختلف به کمک آمدند تا محصولات خوشمزه‌تر و باکیفیت‌تر داشته باشیم، هنوز هم چند نکته حیاتی وجود دارد که باید رعایت شود تا بیسکویت‌ها خوشمزه و باکیفیت باشند:

دما :

بسته به نوع بیسکویت باید دمای فر “متناسب” تنظیم شود؛ یعنی اگر کمی، فقط کمی زیادتر از حد مجاز باشد، بیسکویت ها قبل از مغزپخت شدن می‌سوزند، اگر هم دما کم باشد و زمان پخت بیش از حد طولانی شود، بیسکویت ها نرم می‌شوند و تغییر شکل میدهند.

شکر:

نقش شکر فقط شیرین‌کننده نیست؛ بلکه رنگ طلایی به خاطر کاراملی شدن شکر و تردی آن هم بر اثر جذب رطوبت است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید حتی اندازه دانه‌های شکر در تردی و رنگ بیسکویت تاثیرگذار است و از هر شکری نمی‎شود برای پخت استفاده کرد. مثلا شکر قهوه‌ای بافت بیسکویت را مثل تافی جویدنی می‌کند و دیگر ترد نخواهد بود.

کره:

کره در دمای اتاق نباید انقدر نرم باشد که با فشار انگشت تغیر شکل دهد، بلکه فقط باید کمی فرو برود. اگر از کره نرم شده برای تهیه بیسکویت استفاده کنید، روغن می‌اندازد. اگر از کره حیوانی استفاده کنید، بیسکویت خوشمزه‌تری خواهید داشت اما استفاده از مارگارین به‌خاطر تردی که به بافت آن می‎دهد، راحت‌تر است.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید