خرده بیسکویت‌های دوست‌ داشتنی

با بیسکویت‌‌های اضافی، شکسته و خرد شده چه چیزهایی می‌شود درست کرد؟

فرض کنید سر و کارتان به یک بسته‌ی بیسکویت خرد شده افتاده است و نمی‌دانید با آن چه کنید. فرضی که محال هم نیست و بارها برای همه ما پیش آمده است. بیسکویت‌ها ترد هستند و بالاخره در فرآیند جا به ‌جایی، داخل کیف و جیب و … می‌شکنند و خرد می‌شوند.

گاهی اوقات هم بیسکویت‌ها خرد نشده‌اند، اما به هر دلیلی زیاد آمده‌اند و شما دیگر دوست ندارید آن‌ها را همین‌طور خشک و خالی گاز بزنید. این جور مواقع می‌توانید دست به کار شوید و به کمک بیسکویت‌ها و سایر مواد غذایی یک فرآورده‌ی جدید بسازید و هنگامی که بین سایر طعم‌های دوست‌داشتنی، خرده‌های بیسکویت زیر دندان‌تان آمد، حسابی لذت ببرید.

برای ساختن چنین فرآورده‌هایی هیچ محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید از مواد موجود و خلاقیت خودتان استفاده کنید. به این صورت فرآیند تولید محصول جدید، هیجان‌انگیزتر هم می‌شود. اما اگر دنبال چند فرمول رایج هستید بجز سر زدن بهاینستاگرام و وب‌سایت بیسکوست گرجی، ادامه این متن را بخوانید.

افزودن به بستنی

ممکن است در فریزر مقداری بستنی داشته باشید. ابتدا بستنی‌ها را اندکی در دمای اتاق قرار دهید تا کمی نرم و روان شوند. بعد خرده‌های بیسکویت را (که تقریبا در حد و اندازه‌ی دانه‌های عدس هستند) روی آن بپاشید و بستنی را به آرامی چند بار زیر و رو کنید. سپس دوباره آن را داخل فریزر قرار دهید تا باز ببندد و سفت شود. حالا می‌توانید آن را بیرون آورید، سرو کنید و از حالت کرانچی بستنی جدیدتان لذت ببرید.

چیزکیک یخچالی

حتما دستور تهیه چیزکیک با بیسکویت گرجی را دیده‌اید. تکه‌‌‌های بیسکویت را ابتدا کمی خرد و سپس آسیاب کنید. سپس مقداری کره‌ی ذوب شده به آن اضافه کنید، آن‌ها را مخلوط کنید و ته ظرف و کمی از کنار‌ه‌ها را با آن بپوشانید. بعد مخلوطی از تخم‌مرغ، پنیر خامه‌ای، وانیل، شکر وکمی خامه را (کاملا زده شده باشد) به روی آن اضافه کنید، حدود نیم ساعت در فر بگذارید و سپس در یخچال بگذارید تا کاملا خنک شود. حالا چیزکیک شما آماده است و می‌توانید روی آن را با قطعات میوه یا خشکبار و … تز‌ئين کنید.

مینی چیزکیک ساده

اگر وقت و حوصله طی کردن مراحل بالا را ندارید، می‌توانید به انواع ساده‌تر و غیررسمی‌تر چیزکیک اکتفا کنید که البته خالی از لطف و لذت نیست.

بیسکویت‌ها را خوب خرد کنید، با کمی کره آب شده مخلوط کرده و بخشی از آن را کف ظرف شیشه‌‌ای کوچکی پهن نمایید. روی آن را با لایه‌ای از مربا، قطعات میوه‌ یا ژله بپوشانید و باز روی آن مخلوط پنیر خامه‌ای و شکر و خامه‌ی همزده بریزید و این لایه‌بندی را دوباره تکرار کنید.

پودینگ

اگر طرفدار پودینگ هستید، با بیسکویت‌های خرد شده می‌توانید پودینگ خوشمزه‌تر و زیباتری داشته ‌باشید. برای این کار پودر پودینگ‌تان را با شیر کمتری مخلوط کنید تا پودینگ غلیظ‌تری حاصل شود. پودینگ را در دو طعم مختلف درست کنید. خرده‌های بیسکویت را روی یکی از پودینگ‌ها بریزید و پودینگ دوم را به آرامی روی بیسکویت‌ها بریزید. سپس آنها را در یخچال بگذارید و 24 ساعت بعد، از پودینگ کیک مانندتان لذت ببرید.

کره‌ی بیسکویت

این ساده‌ترین فرآورده‌ي خرده بیسکویت است. خرده‌‌‌های بیسکویت را همراه کره در مخلوط‌کن بریزید تا چیزی داشته باشید که با نوتلا و کره‌ی بادام‌زمینی رقابت می‌کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید