دسرهای سالم و خوش‌مزه با گرجی

دسر را شاید بتوان بخشی از وعده‌های غذایی نامید که دیوارش از همه کوتاه‌تر است. یعنی وقتی زمان و حوصله‌ به میزان کافی نباشد معمولا اولین چیزی که از سفره حذف می‌شود دسر است. حالا به این‌ها رژیم‌های غذایی و دغدغه‌ی فیت‌نس را هم اضافه کنید که دیگر هیچ! ولی بی‌راه نیست اگر بگوییم لذت خوردن دسر بعد از یک غذای خوشمزه چیزی نیست که بتوان به آسانی از آن گذشت. ما در این مطلب پنج دسر خوشمزه، آسان و سالم را به شما آموزش می‌دهیم تا این طعم شیرین و دلچسب را دوباره حسن ختام سفره‌هایتان کنید.

پتیبورتوتفرنگی

مواد لازم:

بیسکویت پتی‌بور شکلاتی گرجی

توت فرنگی

خامه

شکر

پتی‌بور شکلاتی گرجی را در ظرفی بچینید. خامه را با کمی شکر مخلوط کنید و یک لایه‌ی نازک از آن را روی بیسکویت‌ها قرار دهید. دوباره لایه‌ای دیگر از بیسکویت بگذارید و یک لایه توت‌فرنگی نازک خردشده را روی آن بچینید و این کار را تا رسیدن به قطر دلخواه ادامه دهید. این دسر را نصف روز در یخچال گذاشته، سپس برش دهید و سرو کنید.

نسترن آلبالویی

مواد لازم:

بیسکویت نسترن گرجی

خامه

شکر

مربای آلبالو

خامه و شکر را با هم مخلوط کنید و لایه لایه بین بیسکویت نسترن گرجی قرار دهید. حداقل دو ساعت آن را در یخچال گذاشته و بعد با مربای آلبالو تزیین کنید. نوش جان!

دسر خامهای گرجی

مواد لازم:

بیسکویت کرمدار شکلاتی گرجی

توت فرنگی

خامه

توت‌ فرنگی‌ها را به صورت عمودی به دو یا سه قسمت برش دهید. سه عدد از آن‌ها را ته ظرف مورد نظر به صورتیکه دیواره‌های لیوان را بپوشاند در لیوان قرار دهید. خامه را تا جاییکه توت‌فرنگی‌ها را بپوشاند در ظرف بریزید، بیسکویت کرمدار را خرد کرده و یک چهارم از آن‌ را روی خامه‌ها قرار دهید. حال یک‌بار دیگر این مراحل را تکرار کنید. دسر شما آماده است. اگر دو ساعت قبل از سرو آن را در یخچال بگذارید لذت بیشتری هم خواهید برد.

تیرامیسوی گرجی

مواد لازم:

بیسکویت نسترن گرجی – یک بسته

قهوه‌ی دم‌کرده بدون شکر – صد و پنجاه گرم

زرده‌ی تخم‌مرغ – شش عدد

شکر – یک پیمانه

شیر – دو قاشق غذاخوری

پنیر ماسکارپونه – دویست گرم

خامه‌ی قنادی – یک و نیم پیمانه

وانیل – یک قاشق چایخوری

پودر کاکائوی تلخ به میزان لازم

قهوه را دم کنید و بگذارید خنک شود. زرده تخم‌مرغ‌ها را با یک پیمانه شکر و دو قاشق شیر روی یک ظرف آب در حال جوشیدن بگذارید و با هم‌زن آنقدر بزنید تا سفید رنگ شده و شکر در آن کاملا حل شود. ظرف را کنار بگذارید تا کاملا خنک شود. سپس پنیر ماسکارپونه را که اندکی قبل از یخچال بیرون گذاشته‌اید تا به دمای اتاق برسد به آن اضافه کنید و با هم‌زن بزنید تا کاملا یک‌دست شود. خامه را به بقیه‌ی مواد اضافه کنید و به صورت دورانی هم بزنید تا کاملا مخلوط شود. بیسکویت‌های نسترن گرجی را در قهوه به اندازه‌ی یک ثانیه قرار داده و در ته ظرف‌تان مرتب بچینید. نصف موادی که آماده کردید را روی آن بریزید و روی بیسکویت‌ها پخش کنید. یک بار دیگر بیسکویت نسترن گرجی را در قهوه غلتانده و روی مواد بچینید و باقی مواد را روی آن بریزید و خوب صاف کنید. روی دسر را پوشانده و حداقل دوازده ساعت و درصورتیکه وقت دارید حتی تا دو روز در یخچال نگهداری کنید. سپس برش زده، روی آن را با پودر کاکائو تزیین کرده و نوش جان فرمایید.

برانی گرجی

مواد لازم:

بیسکویت کرمدار شکلاتی گرجی

بکینگ پودر – نصف قاشق چایخوری

پودر کاکائو – دو قاشق غذاخوری

شیر – سه قاشق سوپ‌خوری

کره – ۲۰ گرم

بیسکویت کرمدار شکلاتی گرجی را آسیاب کرده و با شیر، پودر کاکائو، کره و بکینگ پودر کاملا مخلوط کنید. خمیر حاصل شده را در ظرف مخصوص بریزید (ترجیحا ظرف سیلیکونی یا ظرفی که با کره به خوبی چرب کرده باشید) و به مدت دو دقیقه در مایکروفر قرار دهید. می‌توانید روی برانی را با سس شکلات تزیین کرده و سرو نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید