بیسکویت روی میز جلسه را با دقت انتخاب کنید!

تحقیقات نشان میدهد برای بالا بردن احتمال موفقیت در جلسات باید یک ظرف بیسکویت را به چیدمان میز جلسه اضافه کنید. نکته: سراغ دایجستیوها نروید!
پروفسور رابین دانبار، انسان شناس و روانشناس، می‌گوید: “ به اشتراک گذاشتن غذا با دیگران یکی از مهم‌ترین رفتارهای اجتماعی ماست. حال ما را بهتر می‌کند و موجب پیدایش احساس مثبت بین طرفین می‌شود. همینطور باید توجه کنیم کیفیت غذایی که ما به یکدیگر می‌دهیم نشانگر میزان ارزشی است که برای هم قائلیم.”
این رفتار اجتماعی و کیفیت آن در جلسات و مذاکرات کاری، اگر چه به چشم نمی‌‌آید اما حقیقتا از اهمیت بالایی برخوردار است.
یکی از مشهور و قدیمیترین کارخانه‌های تولید بیسکویت، تامس جی فجز (Thomas J Fudge’s) در جنوب انگلستان، با تحقیق بر روی بیش از ۲۰۰۰ نفر از کارمندان فعال در زمینه خرید و فروش به نتایج جالبی دست یافته است. این تحقیق نشان می‌دهد که با انتخاب و ارائه بیسکویت مناسب احتمال رسیدن به توافق و بستن قرارداد بالا می‌رود.
۴۰ درصد از شرکت کنندگان گفته‌اند وقتی در جلسات جای بیسکویت خالی است حس خوبی ندارند و یک چهارم آنها ادعا کرده‌اند که این امر بر روی عملکرد و بهره‌وریشان تاثیر منفی می‌گذارد.
تحقیق مذکور، تاثیر حضور تنقلات صحیح و به جا را از جملات کوتاه انگیزشی که در فنون مذاکره بسیار به آن توصیه شده است، موثرتر می‌داند.
بیسکویتی که روی میز جلسه می‌گذارید باید با دقت انتخاب شود. توجه کنید هر نوع بیسکویتی که با کیفیت باشد الزاما، مناسب این کار نیست، حتی اگر جزو بیسکویت‌های محبوب شما باشد! برای مثال شما نمی‌توانید از ویفر برای پذیرایی مهمان‌های کاری خود استفاده کنید. در جلسات افراد به قند و انرژی برای درست فکر کردن و کنترل استرس‌های احتمالی نیاز دارند و به همین دلیل پذیرایی با بیسکویت‌های رژیمی و دایجستیوها به هیچ عنوان گزینه مناسبی نیست. طعم، سهولت در خوردن، عطر و رنگ، بسته‌بندی و حتی اندازه بیسکویت جزو مواردی هستند که قبل از اقدام به خرید باید به آن‌ها توجه کرد. بیسکویت‌های پیشنهادی ما برای ملاقات و جلسات کاری از این قراراند:

• بیسکویت نسترن گرجی: حتما بارها و بارها در اتاق جلسات شرکت‌های مختلف به این بیسکویت برخورد کرده‌اید. حضور بیسکویت نسترن در جلسات اتفاقی نیست. این بیسکویت، خوشمزه، با قند کافی و در اندازهای است که یکباره یا حداکثر دوباره با کمترین میزان ریزش بیسکویت خورده می‌شود.
• بیسکویت‌های کرمدار: در هنگام جلسات طولانی و زمان‌هایی که نیاز به تصمیمگیری‌های مهمی در جلسه وجود دارد خوردن بیسکویت کرمدار می‌تواند انرژی را بالا برده و حال همه را بهتر کند. همین الان بعد از یک روز کاری سخت یک لیوان چای و چند عدد بیسکویت کرمدار گرجی را امتحان کنید و نتایجش را بخاطر بسپارید.
• کوکی: پیدا کردن فردی که در میانه‌ی یک روز سخت کاری از خوردن کوکی با یک نوشیدنی گرم سر ذوق نیاید آسان نیست. پس شانس برگزاری یک جلسه خوب را با قراردادن کوکی روی میز افزایش دهید.
• بیسکویت پذیرایی ساده: یک پذیرایی ساده و به موقع را فراموش نکنید!
• نیم‌چاشت‌ها: اگر پیش‌بینی می‌کنید جلسه طولانی داشته باشید بیسکویت‌های بزرگتر میتواند مناسبتر باشد. از نیم‌چاشت و نیم‌چاشت طلایی گرجی غافل نشوید.

از دیگر موضوعاتی که در این تحقیق مورد مطالعه قرار گرفته آداب خوردن بیسکویت در جلسات کاری بوده است. بیش از نیمی از پرسش شوندگان زدن بیسکویت در نوشیدنی را در محیط کار غیر قابل قبول می‌دانند. همچنین بسیاری از شرکت‌کنندگان در این نظر سنجی گفته‌اند که برداشتن بیش از ۳ بیسکویت در طول جلسات را تابو دانسته و از آن اجتناب می‌کنند.
البته در جلسات کاری داخلی که صرفا جهت همفکری است و با تکلف کمتری برگزار می‌شود، دست شما برای انتخاب بازتر است و می‌توانید از گزینه‌های متنوع‌تری برای پذیرایی استفاده کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید