رژیم شیر و بیسکویت

برای داشتن یک رژیم مناسب، حذف کردن وعده‌ها و مواد غذایی اصلی کار اشتباهی‌ست. اما جایگزین کردن بعضی مواد می‌تواند به تسهیل و تسریع رژیم کمک کند. زمانی که در یک دوره‌ی کاهش وزن قرار می‌گیرید باید انرژی دریافتی کمتر از انرژی مورد نیاز بدنتان باشد. در این شرایط، بدن برای تولید انرژی از چربی ذخیره شده در اندام‌ها استفاده می‌کند. شیر و بیسکویت دارای اندازه کالری‌ مناسبی هستن و می‌توانند گزینه‌های خوبی برای این رژیم غذایی باشند.

بیسکویتدایجستیو

در هر ۱۰۰ گرم از بیسکویت‌ دایجستیو به طور متوسط ۴۵۶ کالری انرژی وجود دارد. قسمت اعظم این کالری را کربوهیدرات‌ها تشکیل می‌دهد. عاملی که باعث شده این نوع بیسکویت بسیار مورد توجه قرار گیرد و طرفداران زیادی داشته باشد وجود سبوس و عصاره مالت بکار رفته در آن است که تاثیر زیادی در کاهش وزن دارند. وجود رژیم غذایی حاوی فیبر بالا، نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و برخی از انواع سرطان ایفا می‌کند. بیسکویت‌های سبوس‌دار نسبت به بیسکویت‌های معمولی که از آرد سفید تهیه می‌شوند احساس سیری طولانی‌تری در فرد ایجاد می‌کنند. همچنین سبوس موجود درآن باعث پیشگیری از ریزش مو‌ها می‌شود.

شیر

شیر می‌تواند در کاهش وزن مفید باشد. کلسیم موجود در شیر باعث درهم شکستن چربی‌ها می‌شود و به این ترتیب به کاهش وزن کمک می‌کند. تحقیقات نشان داده‌اند که افرادی که در رژیم غذایی خود از شیر استفاده کرده‌اند نسبت به سایر رژیم گیرندگان وزن بیشتری از دست داده‌اند. نوشیدن شیر، باعث استحکام استخوان‌ها، دندان‌ها و رشد و تقویت مو‌ها می‌شود. علاوه بر این به دلیل وجود کلسیم فراوان، میزان کلسترول بد را در خون کاهش داده و میزان کلسترول خوب را افزایش می‌دهد.

برای اجرای رژیم شیر و دایجستیو، روزانه ۳ لیوان شیر و ۱۰ عدد بیسکویت دایجستیو در نظر گرفته شده است. بهتر است در مقدار تعیین شده تغییری ایجاد نکنید و همراه با این رژیم مواد غذایی پرکالری استفاده نشود. همچنین توجه داشته باشید انجام دادن این رژیم بیشتر از ۳ روز مجاز نیست.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید