زنگ تفریح، زنگ خوشمزه‌جات سالم

احتمالا شما هم خیلی از ساعت‌های مدرسه را به انتظار زنگ تفریح می‌گذرانده‌اید و شاید برای شما هم معنی زنگ تفریح وقت گذراندن با هم‌کلاسی‌ها بوده و البته خوردن خوراکی‌های در کیف. میان‌وعده‌های متداول و البته محبوبی در این میان وجود دارد که هنوز هم بچه‌ها از خوردن آن‌ها لذت می‌برند، نان‌و‌پنیر و میوه‌ها از این دسته خوراکی‌ها هستند. اما کودکان هم تنوع را دوست دارند و حتما از دیدن تغذیه‌ی جدید استقبال می‌کنند. در این متن به شما خوراکی‌هایی پیشنهاد می‌دهیم که شاید تا به حال به کودکتان برای رفتن به مدرسه نداده باشید.

انواع پنیر

حالا دیگر انواع مختلف پنیر در بازار وجود دارد. پنیر گودا، پارمزان و پنیرهایی شبیه به این که در مغازه‌ها می‌توانید به صورت مکعب کوچک تهیه کنید. این پنیرها می‌تواند میان‌وعده‌های هیجان‌انگیز و بسیار مقوی برای کودکانتان باشند.

میوه‌ی خشک

شاید برای کودک شما خوردن میوه در مدرسه راحت و خوشایند نباشد. در این صورت می‌توانید میوه‌های خشک در اختیارش قرار دهید. انواع میوه‌های خشک فصل به‌راحتی در خانه قابل‌تهیه‌اند. از سبزیجات و صیفی‌جات هم می‌توانید شبیه به میوه‌های خشک، ورقه‌های خشک که خوردنش برای کودکان راحت است درست کنید. مثل کدو سبز خشک، یا گوجه‌فرنگی خشک. همه‌ی این خوراکی‌ها فیبر بالایی دارند و می‌توانند باعث حس سیری شوند.

پاپ‌کورن

پاپ‌کورن یکی از تنقلات محبوب کودکان است که بسیار مقوی است. پاپ‌کورن‌ها کالری پایین‌تری نسبت به خوراکی‌های مشابه دارند و خوراکی مناسبی برای مدرسه‌ی کودکان به حساب می‌آیند.

بیسکویت به جای نان: لقمه‌های نان و پنیر لقمه‌های محبوبی هستند، اما می‌توانید به جای نان از انواع بیسکویت استفاده کنید. بین دو بیسکویت پنیر و کمی میوه مثل انگور قرار دهید. بیسکویت‌هایی مثل کراکرها برای این کار بسیار مناسب هستند.

کرفس، هویج و کره‌ی بادام‌زمینی

در ظرفی بسیار کوچک کمی کره‌ی بادام‌زمینی بریزید و قطعه‌های کرفس و هویج را هم در ظرفی دیگر بگذارید. این دو ماده‌ی غذایی به خاطر تردی، مزه و آبدار بودنشان می‌توانند خوراکی‌های محبوب کودکان شوند. نتیجه‌ی ترکیب این دو با کره‌ی بادام زمینی، طعمی خاص و تازه‌ و پروتئین بیشتر در میان‌وعده است.

آجیل‌ و مغزیجات

چند دانه بادام یا فندوق، می‌تواند تنوع خوبی به خوراکی کودک بدهد. البته که مغزیجات مواد مغذی‌ای به حساب می‌آیند، اما در مقدار آن زیاده‌روی نکنید، چون معمولا این دسته از مواد غذایی چرب هستند و کالری بالایی را به رژیم غذایی کودک وارد خواهند کرد.

ظرف دردار به جای پلاستیک

این نکته را فراموش نکنید که به خاطر خوراکی‌های روزانه‌ی کودکان، لازم نیست هرروز از پلاستیک استفاده کنیم. برای یک بار ظرف‌های مناسب در سایزی که به راحتی در کیف کودک جا شود تهیه کنید و هرروز از همان استفاده کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید