به سبک افراد موفق

شش کاری که موفق‌ها همواره انجام می‌دهند، اما مردم عادی از آن‌ غافل‌اند.

انسان‌های موفق، مدیران و کارآفرینان، برنده‌ها یا هر اسمی که رویشان می‌گذارید، برای رسیدن به موفقیت چه می‌کنند؟ بعضی‌ها ممکن است فکر کنند که هر آدم موفقی قصه‌ی خاص خودش را دارد و لزوما روش‌های او برای همه قابل تجویز نیست. بعضی‌ها هم درست از زاویه مخالف به ماجرا نگاه می‌کنند. آن‌ها معتقدند که برنده‌ها همه از یک فرمول سرّی واحد پیروی می‌کنند و رسیدن به این فرمول لازمه‌ی رسیدن به موفقیت است.

کند‌و‌کاو در زندگی انسان‌های موفق نشان داده است که هیچ‌کدام از این دو دیدگاه مورد تایید نیست. آن‌‌ها، کم یا بیش، رفتارها، عادت‌ها و صفت‌های مشترکی دارند که در سایر مردم به ندرت یافت می‌شود. اما نکته اینجاست که این رفتارها اصلا شبیه فرمول‌های سرّی و رازهای پیچیده‌ نیست. اصولی است که همه ما بعد از شنیدنش تعجب می‌کنیم و می‌گوییم: «همین؟!» تفاوت افراد موفق در این است که قدرت نهفته در این اصول و عادت‌های ساده را به وضوح می‌بینند و هرگز از انجام‌شان غافل نمی‌شوند. با هم تعدادی از این اصول ساده و قدرتمند را مرور می‌کنیم:

تلاش برای بهتر شدن

شما هرگز افراد موفق را راضی و قانع به وضع موجود پیدا نمی‌کنید. آن‌ها حریصانه به دنبال آموختن هستند. آن‌ها همواره مهارت‌های خود را از طریق خواندن، جست‌وجو در اینترنت و تجربه کردن افزایش می‌دهند.

قدرت مطالعه را دست‌کم نگیرید. مارک زاگربرگ، بیل گیتس، اپرا وینفری، وارن بافت، و سایر مدیران موفق مطالعه روزانه را در اولویت برنامه‌های روزانه‌شان قرار داده‌اند.

مواجه شدن با ترس‌ها

موفق‌ها می‌دانند که ترس و شک همیشه بر سر راه جاه‌طلبی و بلندپروازی کمین کرده‌اند. ترس از ریسک کردن و شکست خوردن، ترس از صحبت کردن و سخنرانی برای جمع، ترس‌هایی که مانع از تجربه کردن و آموختن می‌شوند و … .

آن‌ها  نترس و بی‌باک نیستند. مثل همه ما دچار ترس و استرس می‌شوند. اما پا پس نمی‌کشند. آن‌ها می‌دانند که روی دیگر سکه ترس، حسرت است. پس ترس را بر حسرت ترجیح می‌دهند. بر روی شک پا می‌گذارند و با ترس رو در رو می‌شوند. به یاد داشته باشید، ترس غربالی است که انسان‌‌های قابل را از سایرین جدا می‌کند.

در محاصره‌ی برنده‌ها

آن‌ها اطرافیان خود را از برنده‌ها انتخاب می‌کنند. در حقیقت آن‌ها خود را در محاصره افرادی درمی‌آورند که الهام‌بخش و مثبت‌اندیش هستند. جیم ران (Jim Rohn)، کارآفرین معروف، می‌گوید: «شما معدلی از پنج فردی هستید که بیشتر وقت‌تان را با آن‌‌ها می‌گذرانید.»

 دوری از تعصب

مدیران قدرتمند، با اعتماد به نفس، به نبرد با مفروضات (پیش‌فرض‌ها) و تعصب‌ها می‌روند. هم‌چنین پیش‌فرض‌ها و عقاید اطرافیانشان را به چالش می‌کشند. آن‌ها مستقل فکر می‌کنند و از عقاید و نظرات دیگران، تبعیت بی‌چون و چرا نمی‌کنند. البته این منافاتی با خوب گوش دادن به حرف و نظر دیگران ندارد. افراد موفق می‌دانند که عقاید صلب و خشک امروز، مانند مین‌هایی است که باید فردا از روی آن راه بروند. اگر امروز آنها را خنثی نکنند، فردا زیر پایشان منفجر خواهند شد.

تغذیه صحیح

افراد موفق قدرت تغذیه مناسب و اصولی را دست‌کم نمی‌گیرند. آن‌ها می‌دانند که یک رژیم غذایی حساب‌شده و تحت کنترلِ، علاوه بر تضمین سلامت‌شان بر روی عملکرد و بهره‌وری‌شان تاثیر مستقیمی دارد.

آن‌ها از خوردن صبحانه‌ چشم‌ نمی‌پوشند و اهمیت آن را برای یک شروع خوب درک می‌کنند. در هیچ‌کدام از وعده‌های غذایی زیاده‌روی نمی‌کنند و سعی دارند طیف وسیعی از مواد غذایی مورد نیاز بدن را در برنامه غذایی خود بگنجانند. همچنین از تاثیرات مثبت میان‌وعده‌ها بر عملکرد و بهره‌وری خود آگاه هستند. آن‌ها می‌دانند که برای افزایش ساعات کاری مفید، باید انرژی را به طور مرتب و تدریجی به بدن رساند.

صبر و حوصله

موفق‌ها بر این باورند که پیشرفت یک روند و پروسه‌ی تدریجی است. انتظار ندارند که یک‌باره به تمام اهداف خود برسند. در عوض می‌دانند که قدم‌های کوچک اما پیوسته‌ای که به سوی اهداف خود برمی‌دارند در درازمدت آن‌ها را موفق خواهد کرد. افراد موفق هرگز در ارزیابی قدرت خودشان در کوتاه مدت اغراق نمی کنند. عکس این قضیه نیز صادق است. آنها هرگز قدرت خود در بلندمدت را دست‌کم نمی‌گیرند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید