شخصیت‌شناسی طعم‌ها

همان‌طور که رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنیم، موسیقی‌ای که گوش می‌دهیم یا فیلمی که می‌بینیم می‌تواند بیان‌کننده‌ی شخصیت‌مان باشد، طعم‌هایی که می‌پسندیم هم نشانه‌هایی از ضمیر ناخودآگاه‌مان دارند. می‌خواهید بدانید ذائقه‌تان درباره‌ی شما چه می‌گوید؟ ادامه‌ی این مطلب را بخوانید.

 

فلفل و خوراکی‌های تند

عاشق خوراکی‌های تند و تیز هستید؟ محققان می‌گویند افرادی که این ذائقه‌ی آتشین را دارند نسبت به کسانی که خوراکی‌های معمولی‌تر را دوست دارند، بیشتر دنبال هیجان‌اند.خوردن خوراکی‌های تند می‌تواند میل شما را به ماجراجویی بیشتر کند. ضمنا، کسانی که خوردن فلفل را دوست دارند نسبت به تغییرات منعطف‌ترند، چون تغییرات برای آن‌ها یک ماجراجویی به حساب می‌آید.

 

خوراکی‌های شور

خوراکی‌های شور را افرادی دوست دارند که به پاداش‌های کوچک و رضایت‌های فوری متمایل‌اند.بنابراین، کسانی که به چیپس علاقمندند آدم‌هایی در جست‌وجوی رقابت‌اند. آن‌ها افرادی بلندپرواز و رقیب‌هایی ارزشمندند.علاقمندان به شوری در اتفاقات ناخوشایند کوچک مثل ماندن در ترافیک یا صف، زود کسل می‌شوند.آن‌ها دوست دارند کارهایشان سریع انجام شود.سوزان آلبرز روان‌شناس می‌گوید: «حدود یک چهارم سوپراستارها عاشق شوری هستند.»اگر شما این نوع از خوراکی‌ها را می‌پسندید می‌توانید کرکرهای پنیری گرجی را امتحان کنید.

 

علاقمندان به کربوهیدرات

پاستا، نان و بیسکویت‌ها از انواع کربوهیدرات‌ها هستند. افرادی که کربوهیدرات دوست دارند افرادی محتاط‌ و منفعل‌اند و روحیه‌ی اجتماعی و پرخاشگر ندارند. این آدم‌ها معمولا نمی‌توانند خطر کنند و از تغییر خوششان نمی‌آیند. این به معنی کسل‌کننده بودنشان نیست. بلکه آن‌ها آدم‌هایی دوراندیشند و حرف زیادی برای گفتن دارند. آن‌ها معمولا همه‌ی جوانب یک تصمیم را می‌سنجد.

بیسکویت‌های گرجی برای این دسته از افراد خوراکی و میان‌وعده‌ی مناسبی حساب می‌شود.

 

خوراکی‌های ترد

کمال‌گراها عاشق خوراکی‌های تردند. آن‌ها از خودشان انتظار زیادی دارند و ممکن است در صورتی که حس کنند یک کار کامل انجام نشده، آن را دوباره از اول شروع کنند. علاقمندان به خوراکی‌های ترد آدم‌هایی دقیق‌اند و از چالش خوش‌شان می‌آید.اما فکر نکنید این آدم‌ها فقط از کار کردن لذت می‌برند. آن‌ها اهل مهمانی رفتن، زندگی کردن و خوش گذراندن‌اند.

اگر از دوست‌داران خوراکی‌های تردید، می‌توانید ویفرهای گرجی را هم امتحان کنید.

 

خوراکی‌های ترش

تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که خوراکی‌های ترش دوست دارند، آدم‌هایی به نسبت قضاوت‌گر و تند در برابر دیگران‌اند.

افرادی که طعم‌های ترش را می‌پسندند نسبت به امتحان طعم‌های دیگر و تجربه‌های متفاوت هم انعطاف بیشتری از خودشان نشان می‌دهند.

 

طعم مرکبات

کسانی که طعم مرکبات را دوست دارند به دنبال مهار کردن اضطراب و استرس‌اند. محققان می‌گویند این طعم آرامبخش است و حس تر و تازگی به افراد می‌دهد. این طعم به بالا رفتن ایمنی بدن شما کمک می‌کند، و به شما درباره‌ی سلامتی‌تان هم به لحاظ ذهنی آرامش می‌دهد.

اگر طعم مرکبات را دوست دارید، کیک کینگ گرجی و بیسکویت کرمدار پرتقالی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 

خوراکی‌های ادویه‌دار

معمولا افرادی که خوراکی‌های ادویه‌دار دوست دارند قدرت بالایی در تشخیص مزه‌ها از یکدیگر دارند.آن‌ها به جزئیات توجه می‌کنند و بوها برایشان مهم‌اند. این افراد سختگیرتر و جدی‌تری هستند و نسبت به کسانی که خوراکی‌های شیرین مثل کوکی و کیک دوست دارند، در ارتباط‌گیری آدم‌های سخت‌تری هستند.

 

خوراکی‌های عجیب‌وغریب

پای قورباغه یا سوپ صدف حلزون، کسانی که این خوراکی‌ها را می‌پسندند، نسبت به تجربه‌ی چیزهای جدید بسیار انعطاف‌پذیرند. آن‌ها دوست دارند هر چیزی را یک بار امتحان کنند و ببینند آیا از آن تجربه خوششان می‌آید یا نه. آن‌ها می‌دانند که ممکن است از یک غذا یا تجربه خوششان نیاید، ولی نسبت به امتحان آن راحت‌گیرند و اهل ماجراجویی هستند.

 

خوراکی با طعم شکلات

کسانی که ذائقه‌ی شیرین دارند تمایل زیادی به کمک به افراد دیگر دارند. ضمنا آن‌ها نسبت به افراد دیگر آسیب‌پذیرند.علاقمندان به شکلات آدم‌هایی جذاب و اغواگرند و دوست دارند روابط جدید آغاز کنند، از دوستی و صمیمیت لذت می‌برند، اما همین رویکرد باعث آسیب‌پذیری‌شان می‌شود. احساسات در آن‌ها نسبت به منطق قوی‌تر است.

اگر از عشاق شکلاتید، بیسکویت کرمدار کاکائویی گرجی و ویفر کاکائویی با روکش کاکائویی را امتحان کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید