قهوه‌ای پر از یخ

دوست‌داران قهوه روزهای تابستانی را با لیوان‌های بزرگ لاته که از یخ پر شده‌اند می‌گذرانند. خوردن این معجون خوش‌طعم در کافه‌ها تنها به پرداخت هزینه‌ی قهوه نیاز دارد، اما اگر در خانه‌اید و دلتان می‌خواهد روزتان را با یک لیوان آیس‌لاته‌ی خانگی و دست‌ساز بگذرانید، این نوشته را بخوانید تا با دو روش ساده آشنا شوید.

درست کردن آیس‌لاته با کمک قهوه‌ی دمی داغ

۱. قهوه‌ی تازه را با هر روشی که راحتید دم کنید. بهتر است این قهوه از حالت عادی غلیظ‌تر باشد، چون یخ آن را رقیق خواهد کرد. اگر دوست دارید قهوه‌ی شیرین بخورید، شکر را در این مرحله اضافه کنید تا به‌راحتی در قهوه حل شود.

۲. صبر کنید تا قهوه به دمای محیط درآید (حدود یک ساعت به قهوه زمان بدهید). در مرحله‌ی بعد آن را دو ساعت در یخچال بگذارید تا کاملا سرد شود.

۳. لیوانی بلند را از قهوه‌ی سردتان پر کنید و چند قالب یخ به آن اضافه کنید. در این مرحله شیر و اگر مایلید خامه به آن اضافه کنید. هم بزنید و نوش جان کنید.

درست کردن آیس‌لاته با کمک قهوه‌ی دمی سرد

۱. با کمک این روش قهوه‌ی شما تلخی کمتری خواهد گرفت و میزان اسیدی آن ۶۷٪ کمتر از قهوه‌ی دمی داغ خواهد بود.

۲. قهوه‌ی آسیاب‌شده‌ی درشت تهیه کنید و در پارچ بریزید. میزان تلخی و سنگینی قهوه را با توجه به ذائقه‌تان تنظیم کنید. هرچه درجه‌ی تیرگی قهوه بیشتر باشد، قهوه سنگین‌تر خواهد بود و طعم تلخ‌تری خواهد داشت.

۳. مقداری آب در پارچ بریزید. آب باید در دمای محیط یا سرد باشد.

۴. به قهوه زمان بدهید. روی پارچ را بپوشانید و اجازه دهید برای دوازده ساعت در جایی خنک بماند.

۵. قهوه را صاف کنید. یک فیلتر قهوه روی ظرفی دیگر بگذارید و قهوه را از آن رد کنید تا دانه‌های درشت قهوه از آن جدا شود.

۶. در یک لیوان بلند، مقداری که دوست دارید یخ بریزید و قهوه را به آن اضافه کنید. به ازای هر واحد قهوه که ریخته‌اید، سه واحد شیر اضافه کنید. اگر مایلید در آن شکر بریزید. می‌توانید به جای شکر از سیروپ استفاده کنید تا راحت‌تر حل شود.

فراموش نکنید که بهتر است به جای استفاده از نی‌های پلاستیکی، از نی‌های شیشه‌ای استفاده کنید، یا قهوه را سر بکشید و با این کار به حفظ طبیعت کمک کنید.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید