قهوه‌ی فوری یا قهوه‌ی آسیاب‌شده

قهوه یکی از نوشیدنی‌های سالم، کم‌کالری و سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ است که باعث سرحالی و بالا رفتن کارکرد ذهنی می‌شود. اما وقتی حرف انتخاب بین قهوه‌ی فوری یا قهوه‌ی آسیاب‌شده به میان می‌آید، کدام برای نوشیدن مناسب‌تر است؟

این موضوع انتخاب ساده‌ای نیست، اگر پای حرف باریستاها بنشینید، قهوه‌ی فوری را سریعا رد خواهند کرد. لیست طرفداران قهوه‌ی فوری روز به روز در حال کوتاه‌تر شدن است.

همین‌جا باید گفت قهوه‌ی فوری هم یکی از اقسام قهوه به شمار می‌آید. قهوه‌ای که با آب ترکیب شده است. بعد از آن در فرایندی در کارخانه، به صورت فوری خشک می‌شود، یا خشک کردن را با فرایند سردسازی انجام می‌دهند تا عصاره‌ی قهوه‌ی پودری درست شود.

با این حال تفاوت‌های اساسی بین این دو نوع از قهوه وجود دارد. مواد خامی که در آن‌ها استفاده می‌شود (نوع دانه‌ی قهوه) در این دو متفاوت است، برای فرآوری این دو نوع از قهوه توان متفاوتی گذاشته می‌شود و قطعا، در طعم و هزینه هم تفاوت‌هایی وجود دارد.

 

زمان و سادگی

درست کردن قهوه‌ی فوری ساده است. قهوه را اندازه بگیرید، آب داغ اضافه کنید و تمام! کل عملیات در چند ثانیه انجام می‌شود. اگر در رفتن به سر کار عجله دارید ولی قهوه برایتان مهم است، قهوه‌ی فوری شما را سرحال خواهد آورد و زمانتان را ذخیره خواهد کرد.

اما این سرعت درباره‌ی قهوه‌ی آسیاب‌شده وجود ندارد. با این‌که بعضی از روش‌های درست کردن قهوه نسبتا سریع است، اما نهایتا در مقایسه، درست کردن قهوه و تمیز کردن تجهیزات کار زمان‌بری است.

ضمنا، درباره‌ی قهوه‌ی فوری نیازی ندارید که بدانید با کدام روش باید عمل کرد، اما درباره‌ی قهوه‌ی غیرفوری باید بدانید از چه تجهیزاتی بهتر است استفاده کنید و روش‌های درست کردن قهوه چیست.

 

طعم

موقع درست کردن قهوه‌ی آسیاب‌شده همه‌ی اجزای شیمیایی و تشکیل‌دهنده‌ی دانه‌ی قهوه، دست‌نخورده است و باعث می‌شود طعم خاص و منحصربه‌فرد قهوه حفظ شود. ضمنا، در قهوه‌ی آسیاب‌شده می‌توانیم با توجه به روند درست کردن آن، تنوع طعمی بیشتری داشته باشیم.

با این حال، دلیل اصلی تفاوت در طعم ترکیب مواد خامی است که در قهوه‌ی فوری استفاده می‌شود. در تولید قهوه‌ی فوری، دانه‌های روبوستای ارزان‌تری استفاده می‌شود که ممکن است باعث شود طعم آن افت پیدا کند.

 

هدررفت

در روند درست کردن قهوه‌ی فوری، هدررفتی به وجود نخواهد آمد. این در تقابل با دانه‌ی قهوه یا قهوه‌ی آسیاب‌شده است که باید اضافات قهوه را دور انداخت و تجهیزات را تمیز کرد.

 

خواص و محتویات

خواص قهوه‌ی فوری به قهوه‌ی آسیاب‌شده بسیار نزدیک است. آنتی‌اکسیدان‌هایی که در قهوه وجود دارد، در هر دو آن‌ها هست و تفاوت بین‌شان زیاد نیست. ولی میزان کافئین موجود در قهوه‌ی آسیاب‌شده، چیزی حدود دو برابر قهوه‌ی فوری است. بنابراین اگر به میزان کافئین بیشتری نیاز دارید، قهوه‌ی آسیاب‌شده انتخاب بهتری برای شما محسوب می‌شود.

 

هزینه

تفاوت دیگر بین قهوه‌ی فوری و قهوه‌ی آسیاب‌شده، هزینه‌ی آن‌هاست. قهوه‌ی فوری قهوه‌ی ارزان‌تری است و با هزینه‌ی کمتری می‌توان آن را تهیه کرد.

در حالت کلی، وقتی بخواهیم درباره‌ی انتخاب نوع قهوه تصمیم بگیریم، باید بین راحتی و تخصصی بودن آن تصمیم بگیریم، بین تفاوت در طعم و هزینه. این موضوع ضمنا به سبک زندگی شما  بستگی دارد. چقدر می‌خواهید برای قهوه وقت بگذارید و هزینه کنید؟ هر تصمیمی که گرفتید، خوردن بیسکویت‌های گرجی در کنار این نوشیدنی محبوب را فراموش نکنید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید