مزایای گنجاندن میان‌وعده‌های سالم در رژیم غذایی‌

میان‌وعده‌ها نقش مهمی در داشتن یک رژیم غذایی سالم دارند. آن‌ها می‌توانند به راحتی جای خالی مواد معدنی یا ویتامین‌هایی که ممکن است در وعده‌های غذایی اصلی‌تان تامین نشود را پر کنند. خوردن یک میان‌وعده‌ی خوب گرسنگی و احساس ضعف بین وعده‌های غذایی را به خوبی مدیریت کرده و از افت قند خون شما هم جلوگیری می‌کند. خوردن این میان‌وعده‌ها در زمان درست و به مقدار درست، کلید استفاده‌ی بهینه از این عادت غذایی است.

 

متاسفانه تعریف بیشتر افراد از میان‌وعده در هله‌هوله‌های بسته‌بندی شده مانند چیپس و پفک و دونات و نوشیدنی‌های سرشار از قند خلاصه می‌شود. این مواد ارزش غذایی قابل ملاحظه‌ای ندارند. اگر می‌خواهید خوردن این میان‌وعده‌ها برای بدن‌تان مفید باشد باید سلامتی را مهم‌ترین عامل انتخاب مواد غذایی قرار دهید. برای شروع می‌توانید از این چند نکته راهنمایی بگیرید.

 

۱. برای میان‌عده‌هایتان برنامه‌ریزی کنید.

برنامه‌ریزی ضعیف برای آن‌چه می‌خواهید در برنامه‌ریزی روزانه‌‌ی غذایی‌تان بگنجانید یکی از مهم‌ترین عواملی‌ست که شما را به سوی خوردن مواد خوراکی مضر می‌کشاند. برنامه‌ریزی مهم است، چه برای مواقعی که در خانه هستید، چه مدرسه و دانشگاه و چه در محل کارتان. اگر برای میان‌وعده‌هایتان برنامه‌ریزی نداشته باشید، هنگام ضعف و گرسنگی گزینه‌تان خوراکی‌های شیرین و چرب و مضر خواهند بود. پیشنهاد ما این است که گوشه‌ای از کیف‌تان یا کشوی میز کارتان مخفی‌گاه چند عدد میوه، خشکبار یا بسته‌ای بیسکویت گرجی برای مواقع ضروری باشد.

 

۲. به تفاوت میان خوردن میان‌وعده و ریزه‌خواری دقت کنید.

خوردن میان‌وعده‌ای سالم در زمان‌های مقرر یک چیز است؛ خوردن وعده‌های کوچک مواد غذایی به طور مستمر در طول روز چیز دیگر. اولی یک عادت صحیح است ولی به دومی ریزه‌خواری گفته می‌شود، کاری که به مرور زمان منجر به بروز اضافه وزن خواهد شد. با داشتن برنامه‌ای مشخص برای میان‌وعده‌ها در طول روز به مرور رژیم غذایی‌تان متعادل می‌شود. در یک رژیم غذایی متعادل بدن تمامی مواد مورد نیازش را به میزان کافی و به موقع دریافت می‌کند.

 

۳. حواس‌تان به تقسیم‌ بندی حجم میان‌وعده‌ها باشد.

راه درست برای کنترل میزان میان‌وعده‌ای که می‌خورید ساده است. کافی‌ست میزان برنامه‌ریزی شده را در بشقاب بریزید تا حواس‌تان به حجم میان‌وعده‌تان باشد. به طور مثال اگر به طور مستقیم از جعبه بیسکویت بردارید ناگهان به خودتان می‌آیید و می‌بینید با یک لیوان چای یک ردیف بیسکویت خورده‌اید. قرار نیست برنامه‌ریزی این میان‌وعده‌ها بجای سالم‌تر کردن رژیم غذایی‌تان در نهایت منجر به اضافه‌ وزن شما شود!

 

اندر مزایای خوردن میان‌وعده

خوردن میان‌وعده می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد، چه از نظر جسمی، چه ذهنی و چه احساسی. از نظر جسمی، خوردن میان‌وعده‌های سالم می‌تواند سلامت بدن را تامین کند، سطح انرژی را بالا ببرد و به فرآیند کاهش وزن کمک کند. از نظر ذهنی، میان‌وعده‌های سالم منجر به افزایش تمرکز، بالا بردن سطح هوشیاری و تقویت حافظه می‌شود. از نظر احساسی، خوردن میان‌وعده‌های خوشمزه نشاط‌آور است و حال‌تان را خوب می‌کند. برای شما با هر نوع ذائقه‌ای که داشته باشید در مجموعه محصولات بیسکویت گرجی میان‌وعده‌ای سالم و خوشمزه پیدا می‌شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید