میان‌وعده‌هایی برای افراد دیابتی

انتخاب میان‌وعده‌های سالم، مفید و متنوع کار ساده‌ای نیست، چه برسد به این که فرد به دلیلی مجبور به رعایت رژیمی خاص باشد. دیابتی‌ها از این دسته افرادند که برای انتخاب میان‌وعده‌هایشان باید موارد زیادی را در نظر بگیرند و انتخاب‌های محدودتری دارند. در این نوشته پیشنهادهایی برای میان‌وعده‌ی افراد دیابتی می‌دهیم، پیشنهادهایی سالم و خوشمزه.

 

مخلوط آجیل

ترکیب مغزهای مختلف میان‌وعده‌ای سالم و خوشمزه‌ به حساب می‌آید و البته منبع خوبی برای تامین منیزیم بدن هستند. منیزیم ماده‌ای است که بسیاری افراد میزان کافی از آن در رژیم روزانه‌شان دریافت نمی‌کنند و باعث تعادل در فشار خون می‌شود. معمولا یک چهارم لیوان مغزیجات برای یک میان‌وعده مناسب و به‌اندازه است. اگر دوست دارید به مغزها مزه‌ای اضافه کنید، می‌توانید روی آن دارچین بریزید، ادویه‌ای که طبق تحقیقات مصرف آن برای افراد دیابتی مفید است.

 

پاپ‌کورن

پاپ‌کورن هم از میان‌وعده‌های محبوب است که مصرف آن برای دیابتی‌ها آزاد است. پاپ‌کورن حاوی فیبر و پروتئین است و میان‌وعده‌ای کم‌کالری به حساب می‌آید. البته باید مراقب مصرف نمک و کره که به خاطر طعم دادن به آن اضافه می‌شود باشید.

 

سیب و کره‌ی بادام‌زمینی

گاهی کمی تنوع و امتحان مزه‌های جدید برای میان‌وعده حسابی حالتان را خوش خواهد کرد. سیب حاوی فیبر بالا – که باعث سالم نگه داشتن پوست می‌شود-کالری کم و فلانوئید است، ماده‌ای که طبق تحقیقات برای افراد دیابتی مفید محسوب می‌شود. کره‌ی بادام‌زمینی هم دارای پروتئین و چربی سالم است، البته در مصرف آن زیاده‌روی نکنید و در هر میان‌وعده حدود یک قاشق غذاخوری میل کنید تا کالری زیادی وارد رژیم غذاییتان نشود.

 

ماست یونانی

ترکیب ماست یونانی با چربی پایین و میوه می‌تواند میان‌وعده‌ی مناسب و لذیذی برای افراد دیابتی باشد. ترکیب این دو ماده‌ی غذایی را می‌توانید در قالب‌های بستنی بریزید، در فریزر بگذارید و یک بستنی خانگی خوشمزه داشته باشید.

 

خلال صیفی‌جات

می‌توانید صیفی‌جاتی مثل کدو سبز خام، کرفس، خیار و فلفل سبز را به صورت خلالی قطعه کنید و به عنوان میان‌وعده نوش جان کنید. ترکیب این سبزیجات با سس‌هایی مثلا سالسا، و دیپ‌هایی مثل حمص تنوع خوبی به خوراک‌های روزانه خواهد داد.

 

شیرینی و بیسکویت‌های رژیمی

اگر هوس خوردن بیسکویت و شیرینی کرده‌اید و به خاطر رژیم غذایی‌تان تا به حال در آن محدودیت داشته‌اید، می‌توانید بیسکویت‌ها و شیرینی‌های رژیمی را امتحان کنید. بیسکودایت گرجی یکی از محصولات رژیمی است که بدون شکر و حاوی سبوس گندم است و مصرف آن برای افراد دیابتی مشکلی ایجاد نمی‌کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید