ترکیب متفاوت شیر و بیسکویت

بیسکویت و بستنی مورد علاقه‌تان می‌تونن یک ترکیب هیجان‌انگیز داشته باشند. یک دسر مقوی، خوشمزه و البته قابل نوشیدن که خیلی سریع آماده می‌شود. طعم و ترکیبات “میلک شیک” به سلیقه و دوست داشتنی های شخص شما بستگی دارد اما روش ترکیب آن‌ها را می توانید در ادامه بخوانید:

 

مواد مورد نیاز برای میلک‌شیک بیسکویتی:

۳ اسکوپ یا یک فنجان و نیم بستنی وانیلی (طعم بستنی نسبت به طعم بیسکویت مورد استفاده می‌تواند متغیر باشد.)

۶۰ میلی‌لیتر یا ۴/۱ فنجان شیر

۱ قاشق چای‌خوری عصاره‌ی وانیل (استفاده بیش از حد عصاره وانیل باعث تلخ شدن مخلوط خواهد شد.)

۳ عدد بیسکویت مورد علاقه ( تا حدودی  با دست خرد شود.)

می‌توانید از تکه‌های شکلات یا میوه نیز در ترکیب استفاده کنید.

 

بهتر است از بستنی وانیلی استفاده کنید تا طعم شیرینی که در آخر دارید به اندازه باشد.

سعی کنید از شیر با کیفیت و پرچرپ استفاده کنید زیرا طعم قوی‌تر و غلظت بهتری به میلک شیک می‌دهد اما اگر ترجیح می‌دهید از شیر کم‌چرب، شیرسویا یا انواع دیگر نیز استفاد کنید مانعی ندارد. از آنجایی که استفاده از دیگر انواع شیر ممکن است از غلظت میلک‌شیک بکاهد، بهتر است مقدار شیر را در ترکیبات کمی کاهش دهید یا بستنی بیشتری استفاده کنید.

طرز تهیه‌یمیلک‌شیک:

بستنی را از فریزر خارج کنید و اجازه دهید در هوای اتاق کمی نرم شود. زمانی به غلظت مناسب می‌رسد که بتوانید آن را با اسکوپ یا قاشق از هم جدا کنید اما توجه داشته باشید که بستنی نباید بیش از اندازه نرم و آبکی شود.

۳ اسکوپ یا معادل یک فنجان و نیم بستنی را درون مخلوط‌کن بریزید یا اگر این وسیله را در اختیار ندارید می‌توانید ترکیبات را در یک کاسه‌ی بزرگ با استفاده از همزن، هم بزنید.

۴/۱ فنجان یا ۶۰ میلی لیتر شیر را به همراه بیسکویت انتخابی درون مخلوط‌کن یا کاسه بریزید. میزان دیگر ترکیبات بهتر است در حدود ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری باشد.

بهتر است هنگام شروع به درست کردن میلک شیک، ابتدا لیوان هایی که قصد استفاده از آن‌ها را دارید را درون فریزر قرار دهید تا به دمای مناسب برسند.

ترکیبات را برای ۱ دقیقه با یکدیگر مخلوط کنید.

ماده‌ی به دست آمده باید غلظت مناسبی برای استفاده داشته باشد. این غلظت مناسب باید به گونه‌ای باشد که که وارد کردن و خارج کردن یک قاشق درون مخلوط میلک شیک با کمی مقاومت همراه باشد.

اگر میلک شیک شما بیش از اندازه غلیظ شده، کمی شیر به اندازه‌ی نصف قاشق غذاخوری به آن اضافه و اگر بیش از اندازه آبکی شده، به اندازه‌ي نصف فنجان یا ۴/۱ فنجان بستنی اضافه کنید و مخلوط کنید کنید.

در آخر میلک شیک را درون لیوانی که از پیش خنک شده است بریزید و با مقداری خامه زده شده، تکه های میوه، پودر شکلات و هرآنچه که با میلک شیک شما همخوانی داشته باشد تزئئین کرده و به همراه یک قاشق و نی سرو کنید.

توجه داشته باشید که میزان های ذکر شده برای تهیه میلک‌شیک به اندازه یک نفر می‌باشد. در صورتی که قصد تهیه برای چندین نفر را دارید، میزان‌های ذکر شده را به نسبت تعداد افراد چندین برابر کنید. نوش جان.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید