هشت میان‌وعده‌ی سالم و کم‌کالری

بدن ما به میان‌وعده‌ها نیاز دارد. خوردن میان‌وعده‌ها می‌تواند باعث جلوگیری از افزایش وزن شود، چون باعث کمتر شدن حجم وعده‌های غذایی می‌شود. ولی این‌که میان‌وعده‌ها چه باشند هم مهم است. میان‌وعده‌ها می‌توانند پرکالری باشند و دقیقا به صورت عکس عمل کنند. در این مطلب، برای افرادی که به دنبال میان‌وعده‌هایی کم‌کالری هستند، پیشنهادهای سالم و هیجان‌انگیزی داریم.

ذرت بوداده(پاپ‌کورن):

وقتی بدانید ششفنجان پاپ‌کورن تنها 100 کالری انرژي دارد، آن وقت راحت‌تر آن را جایگزین تنقلات ناسالم و پرکالری خواهید‌ کرد. در نظر داشته باشید این میزان کالری برای ذرتی است که در خانه و بدون اضافه کردن کره و روغن آماده شود.

بیسکودایت گرجی:

میزان انرژی سه عدد بیسکودایت گرجی کمتر از 100 کالری است. این محصول سرشار از فیبر و سبوس بوده و در تولید آن از هیچ قندی استفاده نمی‌شود. اگر یک رژيم غذایی بدون قند را دنبال می‌کنید، بی‌شک بیسکودایت بهترین گزینه‌ی انتخابی شماست.

چهارده عدد بادام:

بادام یکی از خوشمزه‌ترین و پرخاصیت‌ترین دانه‌های روغنی است. بادام به دلیل فیبر بالا و دارا بودن پروتئین، به راحتی حس گرسنگی را از بین می‌برد و انرژي بدن را تامین می‌کند. بهترین انتخاب بادام خام است. فراموش نکنید چهاردهعدد از این دانه‌ی خوشمزه، 100 کالری انرژی دارد.

یک اسکوپ بستنی:

بستنی‌های رژيمی بهترین انتخاب برای یک میان‌وعده‌ی سالم و کم‌کالری هستند. بستنی رژيمی به بستنی‌ای گفته می‌شود که در فرایند تولید آن از شیرکم‌چرب استفاده می‌شود. یک اسکوپ بستنی رژيمی کمتر از 100 کالری انرژي دارد و بسیار سالم و نشاط‌آور است.

پادشاه میوه‌ها، سیب:

در مورد فواید سیب همه‌ بسیار خوانده‌ایم و می‌دانیم. اما وقتی پای آن به عنوان یک اسنک به میان می‌آید، شانس انتخاب شدن آن به شدت افت می‌کند!پیشنهاد ما یک عدد سیب پخته به همراه کمی دارچین است. با این کار هم خواص سیب حفظ می‌شود و هم اشتیاق خوردن یک دسر خوشمزه را به شما باز می‌گرداند.

بیسکویت کراکر پنیری گرجی و پنیر:

اگر جزء افرادی هستید که در مواقع گرسنگی تنها خوراکی‌هایی با فیبر و کربوهیدرات و البته همراه نمک حالتان را بهتر می‌کند و انرژي را به شما باز می‌گرداند، پیشنهاد ما سه عدد بیسکویت کراکر نمکی گرجی به همراه یک لایه‌ی نازک پنیر کم‌چرب است. این بسته‌‌ی پیشنهادی هم 100 کالری انرژی دارد و به قول قدیمی‌ترها ته‌دل را هم خوب می‌گیرد.

ماست و مغز تخمه‌ی آفتابگردان:

ماست‌های هم‌زده‌ی کم‌چرب و یا حتی بدون چربی (بله! کافی است روی بسته‌بندی محصولاتی که خریداری می‌کنید را دقیق بخوانید) گزینه‌ی بسیار مناسب و خوشمزه‌ای برای یک میان‌وعده‌ی سالم و سبک هستند. برای خوشمزه و جذاب‌تر شدن آن کافی است به یک پیمانه ماست، یک قاشق سوپ‌خوری مغز تخمه‌ی آفتابگردان اضافه کنید.

بیست عدد پسته:

اجازه ندهید چربی بالای پسته شما را به اشتباه بیندازد و فکرکنید نباید در برنامه‌ی غذایی برای کاهش وزن قرار گیرد. اکثر چربی پسته، چربی اشباع‌نشده است و انرژی بیستعدد پسته حدودا 80 کالری است.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید