همکارتان شخصیتی سخت و پیچیده‌ دارد؟ ما به شما کمک می‌کنیم.

باید بسیار خوش‌شانس بوده باشید اگر توانسته‌اید با تمامی همکاران‌ و مدیرتان روابط دوستانه و صمیمانه‌ برقرار کنید. اما احتمال بیشتری وجود دارد که بین همکاران خود به کسانی برخورده باشید که تعامل با آن‌ها و کار کردن کنارشان برایتان سخت بوده است. ممکن است مجبور شده باشید رفتار اعصاب‌خردکن همکارتان را تحمل کنید و با محیط مسمومی که ایجاد کرده کنار بیایید. حتی ممکن است کار آن‌قدر بالا بگیرد که شما صبح‌ها برای سر کار رفتن عزا بگیرید و مدام به این فکر کنید که چه خوب می‌شد اگر می‌توانستم کارم را عوض کنم. اما شما مجبور نیستید در سکوت اینهمه خودتان را اذیت کنید. ما به شما کمک می‌کنیم خودتان را از این موقعیت نجات بدهید.

۱. رفتارهای آن‌ها را به خودتان نگیرید.

اگر کسی بدون اینکه کاری کرده‌ باشید یا حرفی زده باشید با شما بدرفتاری می‌کند، پس مشکل شما نیستید. ممکن است رفتار افراد صدها دلیل داشته باشد – یک روز بد؟ یک سال بد؟ حسادت به موفقیت دیگران؟ مشکلات شخصی؟ کسی نمی‌داند. هرچه هست مشکل از شما نیست. هرچه زودتر به این نتیجه برسید که شما مستحق هیچ‌گونه بدرفتاری‌ای نیستید راحت‌تر می‌توانید بار روانی این موضوع را از روی دوش‌تان بردارید. یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که از رفتارهایی که در اختیار شما نیستند و او در حق شما انجام می‌دهد و آن‌چه می‌توانید کنترل کنید و در برابرش واکنش نشان دهید یک لیست تهیه کنید. سپس بر روی آن‌چه می‌توانید تغییر دهید تمرکز کنید و باقی موارد را رها کنید.

۲. با آرامش جواب بدهید.

سعی کنید آرامش‌ خودتان را حفظ کنید و از واکنش شدید نشان دادن بپرهیزید. این افراد عموما دوست دارند اعصاب شما را تحریک کنند. اگر آن چه می‌خواهند را به آن‌ها ندهید به احتمال زیاد سراغ یک نفر دیگر می‌روند که هدف بهتری برایشان باشد. می‌توانید جوابی را از پیش در ذهن‌تان آماده و تمرین کنید و وقتی در موقعیت قرار گرفتید با آرامش از آن استفاده کنید. مثلا می‌توانید بگویید “ممنون که گفتی، بهتره من برگردم سر کارم.” یا چیزی شبیه به این که لحن تهدیدکننده یا تحریک‌کننده‌ برای درگیری نداشته باشد و حرف را هم خاتمه دهد.

۳. فضای امن و راحت‌تان را پیدا کنید.

برای خودتان راه‌هایی پیدا کنید تا گه‌گاه بتوانید ذهن‌تان را از محیط کار و آدم‌هایش جدا کنید. روی میز کارتان عکس خانواده‌، کسانی که دوست‌شان دارید، چیزی که خاطره‌ای خوب به یادتان می‌آورد را بگذارید تا در طول روز نگاه‌تان به آن‌ها بیفتد. از پشت میزتان بلند شوید و کمی در محیط بیرون قدم بزنید. با ایجاد این فضاهای امن و راحت می‌توانید به خودتان یادآوری کنید هدف‌تان از کار کردن چیست و چشم‌تان را به جای درگیری‌های روزمره به آینده بدوزید.

۴. از شایعات محیط کار دوری کنید.

یکی دیگر از کارهایی که ممکن است از این دست افراد سر بزند این است که به جای تقابل با شما، تلاش کند شما را به سمت خودشان بکشند. این کار را عموما به اسم اعتماد کردن و در میان گذاشتن رازی در مورد یکی دیگر از همکاران یا مدیران آغاز می‌کنند. مطمئن باشید خیلی زود این کار را در مورد شما با شخص دیگری خواهند کرد. وقتی به دیگران نشان بدهید تمام حواس‌تان متمرکز به کارتان است و علاقه‌ای به شنیدن شایعات محیط کار ندارید بعد از مدتی دست از سرتان برخواهند داشت و میزان درگیری‌هایتان به طرز چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند.

۵. گاهی لازم است از خودتان دفاع کنید.

ممکن است کار به جایی برسد که نیاز باشد برخوردی مستقیم‌تر برای توقف این روند داشته باشید. حواس‌تان باشد احساساتی نشوید و در موضع تدافعی تند و تیز قرار نگیرید. شما می‌خواهید طرف مقابل را متوجه این موضوع بکنید که حق ندارد با شما بدرفتاری کند. می‌توانید خیلی ساده و مستقیم بپرسید: من کاری کردم که باعث ناراحتی شما شده؟ معمولا همین عکس‌العملی که نشان داده‌اید کافی‌ست برای اینکه آن‌ها بفهمند نمی‌توانند هرکاری خواستند انجام دهند و روی سکوت شما حساب باز کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید