ویفر در گذر زمان

ویفرها از کجا آمدند؟ چه مراحلی را طی می‌کنند تا به دست ما برسند؟ و چرا این‌قدر طرف‌دار دارند؟

ویفر نوعی بیسکویت یا نان بسیار نازک، تخت ، معمولا شیرین، ترد و شکننده است. این بیسکویت کاربردهای مختلفی دارد، اما آن چیزی که بیشتر از همه تداعی می‌شود نوع خاصی از فرآورده‌های ویفر است.  یعنی نوعی شیرینی کوچک که از ساندویچ کردن لایه‌های کرم بین صفحات ویفر به دست می‌آید. از ویفر همچنین برای تزئین بستنی استفاده می‌شود. قیف به کار رفته در بستنی قیفی، و نانی که در دو طرف بستنی سنتی (بستنی نونی) مشاهده می‌شود، در حقیقت انواعی از ویفر هستند.

سطح ویفرها معمولا حالتی مشبک دارد، چیزی شبیه به ظاهر وافل. جالب اینجاست که دو کلمه ویفر و وافل از یک ریشه هستند؛ واژه‌ای آلمانی  به معنای نان یا بیسکویتی با طرح کندوی عسل. بنابراین نام ویفر از طرح خاص و کلاسیک قالب آن گرفته شده‌است. اما ویفرها همیشه به این شکل نبوده‌اند.

در میان بیسکویت ها، ویفر از دیرباز یک بیسکویت فانتزی و عرصه‌ای برای هنرنمایی بوده‌است. وسیله‌ای برای انتقال مفاهیم و نشانه‌های خانوادگی و مذهبی. مثلا آن نان نازک، کوچک و گردی که برای بزرگ‌داشت عشای ربانی در کلیسا توزیع می‌شود، ویفر مقدس (Holy Wafer) نام دارد. روی این نوع از ویفر معمولا نقش صلیب یا عیسای مصلوب به چشم می‌خورد.

مسیحیان شرق اروپا، برای کریسمس ویفرهایی با نقش مادر و پسر درست می‌کنند. ویفرهای مستطیلی شکل و سفیدرنگی که به ویفر کریسمس (Christmas Wafer) معروف است.

در دوران قرون وسطی و اوایل دوره رنسانس، در جشن‌ ها و محافل رسمی، ویفرها جزء لاینفک میز پذیرایی بودند. اما ویفرهایی که از آن یاد می‌کنیم با آنچه امروز به نام ویفر می‌شناسیم کمی تفاوت دارد.

برای پخت ویفر در قرون گذشته وسیله‌ی انبرمانند مخصوصی وجود داشت. این وسیله از دو دسته بلند تشکیل شده بود که به انتهای هر دسته یک صفحه فلزی گرد کوچک متصل بود. این صفحه‌ها در انتها به هم لولا شده بودند و در حقیقت نقش قالب را برای ویفر بازی می‌کردند. خمیر را بین این دو صفحه پهن می‌کردند، دو صفحه را به هم می‌فشردند و به کمک دسته‌ها آن را روی آتش نگه می‌داشتند.

مکان اولیه‌ی پیدایش ویفر دقیقا مشخص نیست. اما اولین نشانه‌های ظهور این بیسکویت ما را به خیابان‌های پاریس در قرن 14 میلادی می‌برد. هلندی‌ها و ایتالیایی‌ها هم انواع مختلفی از قدیمی‌ترین ویفرها را دارند. در ایتالیا آن را پیتسله (Pizzelle  ) می‌نامیدند؛ به معنای گرد و صاف. پیتسله را معمولا با نقش‌های تاریخی و نشان‌های خانوادگی تزئین می‌کردند.

اما همان‌طور که گفته شد، امروزه اصطلاح ویفر به نوع خاصی از شیرینی صنعتی اتلاق می‌شود. یک ساندویچ لایه‌لایه از ورقه‌های نازک ویفر و کرم‌های میوه‌ای یا کاکائویی که آن را در قطعات کوچک مربع یا مستطیل شکل برش می‌زنند.

خمیر ویفر را با استفاده از آرد الک‌شده و یکنواخت، آب، روغن، نمک، شکر، مواد افزودنی مجاز و مواد ترد کننده تهیه می‌کنند. این مواد را به خوبی با یک‌دیگر مخلوط می‌کنند و به صورت یکنواخت درمی‌آورند. آن را درون قالب‌ها می‌ریزند و درون تونل‌های حرارتی با گرمایی حدود 250 درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهند.

خمیر ویفر، بلافاصله پس از پخته شدن و پیش از اینکه رنگش به قهوه‌ای متمایل شود از تونل بیرون می‌آید. قالب ویفر نقش بسیار مهمی دارد. اگر کار قالب‌زنی آن به خوبی صورت نگرفته یا نسبت آرد و روغن و آب، به درستی رعایت نشده‌باشد، پس از جدا شدن از قالب، شکل خود را به سرعت از دست می‌دهد یا می‌شکند. ورقه‌های ویفر بعد از خروج از تونل و برای پیشگیری از شکستن، در اتاق‌هایی با دمای حدود 25 درجه سانتی‌گراد قرار می‌گیرند و آماده کرم‌زنی می‌شوند.

سپس نوبت به کرم می‌رسد. مواد اولیه کرم در دستگاهی با هم مخلوط می‌شوند و همین‌جا مقداری هم حباب هوا وارد آن می‌شود تا کرم خوش حالت‌تر و کمی پوک باشد. بعد این کرم را به کمک دستگاه‌ها روی ورقه‌های ویفر می‌گذارند و روی کرم باز ورقه‌های بعدی را قرار می‌دهند. در انتها، بسته به نوع محصول ممکن است  با روکشی (مثلا از شکلات) آن را بپوشانند.

اما سوالی که هنوز بی‌پاسخ مانده این است: چرا ویفرها این‌قدر پرطرفدارند؟ جواب بسیار ساده است: چون علاوه بر اینکه بسیار خوشمزه‌اند، بافت و ساختاری دارند که لذت خوردن ویفر را از طریق حس لامسه به انسان منتقل می‌کند. وقتی قرار است از خوردنی‌‌هایی مانند ویفر تعریف کنیم آن‌ها را به این صورت توصیف می‌کنیم: ترد در پوسته خارجی و نرم و آب‌دار در داخل. شما حالت بهتری سراغ دارید؟

بیسکویت گرجی افتخار دارد انواع ویفر را در بسته بندی‌های زیبا و طعم‌های دوست‌داشتنی تقدیم طرف‌داران این محصول کند؛ طیف وسیعی از طعم‌ها، از کلاسیک (مانند موز و پرتقال) گرفته تا طعم‌های جدیدتری چون انبه و موهیتو. حالا اگر هنوز برای عصرانه امروز تصمیم خاصی نگرفته‌اید، استخاره نکنید. بعد از خواندن این متن، شما به یک بسته ویفر نیاز مبرم دارید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید