پذیرایی از مهمان

همیشه مهمانی‌هایی هستند که در یادمان می‌مانند و خاطره‌ی خوشی برای‌مان می‌سازند. اگر دوست دارید کسی باشید که همیشه از او به عنوان یک میزبان خوب با مهمانی‌های خاطره‌انگیز یاد می‌کنند، باید چند نکته را در نظر بگیرید و همیشه این را به خاطر داشته باشید که پذیرایی از مهمان مجموعه‌ای از رفتارها و کارهایی است که انجام می‌دهید و فقط در خوراکی‌ها خلاصه نمی‌شود.

۱:برای آمدن مهمانان‌تان آمادگی داشته باشید. اجازه ندهید پشت در منتظر شما بمانند، پوشیدن لباس، خرید و آماده کردن وسایل پذیرایی و  را برای لحظات آخر نگذراید. در ابتدای ورود خوش‌آمدگویی گرم و پر انرژی داشته باشید. در طول زمانی‌که مهمان دارید خوشرو باشید. لبخند بزنید، از سختی آماده کردن و گرانی چیزهایی که خریده‌اید صحبت نکنید. مهمانان‌تان را مدت زیادی تنها نگذارید.

۲: فکر این‌که چند نوع غذا سرو کنید را از ذهن خود بیرون کنید. آماده کردن چند نوع غذا ضمن این‌که باعث اسراف می‌شود، برای خودتان اسباب زحمت است و وقت بسیاری از شما می‌گیرد و باعث می‌شود به جای لذت بردن از بودن کنار عزیزان‌تان، وقت زیادی را در آشپزخانه بگذرانید و خستگی زیادی را تحمل کنید. به جای این کار می‌توانید تمرکز خود را روی درست کردن یک یا حداکثر دو غذا و یک دسر بگذارید. حتما نتیجه‌ی بهتری می‌گیرید. هم‌چنین با این کار ممکن است مهمان‌تان احساس کند باعث زحمت شما شده‌است.

۳:سعی کنید محیط شاد و مفرحی برای مهمان‌ها فراهم کنید. با این کار می‌توانید برای ساعتی هم که شده از هیاهوی دنیای امروزی دور شوید و لذت باهم بودن را بچشید. این تفریح می‌تواند دیدن یک فیلم جدید و خوب یا یک بازی دسته جمعی و هیجان‌انگیز باشد.

۴:اگر در مهمانی شما کودکان نیز حضور دارند، فکری برای تفریح آن‌ها نیز بکنید. چند عدد کاغذ و مدادرنگی می‌تواند ایده‌ی جذابی برای‌شان باشد. در آخر نیز می‌توانید نقاشی‌ها را به‌عنوان یادگاری از عزیزان کوچک خود نگه دارید.

۵:همیشه یک عصرانه‌ی صمیمی به‌همراه چای و بیسکویت در یک عصر بهاری می‌تواند دیدار شما را خاطره‌انگیز کند. بیسکویت پذیرایی ساده و نارگیلی گرجی می‌تواند به خاطره‌ی شما طعم ببخشد.

۶:اسباب مورد نیاز بیشتر ماندن مهمان‌ها را فراهم کنید، اما برای ماندن‌شان اصرار زیادی نکنید. اصرار کردن زیاد یا به اصطلاح تعارف کردن بیشتر از این‌که باعث راحتی بشود، باعث می‌شود به مهمان‌تان حس بدی دست بدهد. به‌جای این کار می‌توانید محیط را صمیمی نگه دارید و تصمیم‌گیری را بر عهده‌ی مهمان بگذارید که می‌خواهد وقت بیشتری را با شما بگذراند یا نه. در ایام نوروز برای این‌که حس بهتری به عزیزان خود بدهید می‌توانید در آخر هدیه‌ی کوچکی که از قبل آماده کرده‌اید را به‌عنوان عیدی به آن‌ها بدهید. سعی کنید برای این کار سراغ چیزهای کوچک و با ارزش معنوی بروید تا این حس که باید لطف شما را جبران کنند به آن‌ها دست ندهد. مهمانی‌های خاطره‌انگیزی را برای شما آرزو می‌کنیم☺️🍪

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید