کراکر و پنیر؛ میان‌وعده‌ای سالم و مغذی

اگر به دنبال میان‌وعده‌ای هستید که هم سالم‌ باشد، هم مغذی و هم خوشمزه، کراکر گرجی با پنیر یکی از گزینه‌های شماست. کراکر و پنیر می‌تواند بسته به نوع پنیری که برای مصرف انتخاب می‌کنید میان‌وعده‌ای بسیار سالم و مفید باشد. به طور مثال، فیبر موجود در کراکر می‌تواند به تامین فیبر روزانه‌ی مورد نیاز بدن کمک کند و پنیرهای مختلف می‌توانند مقادیر گوناگونی از کلسیم و فسفر مورد نیاز در رژیم سلامتی شما را تامین کنند. ولی باید حواس‌تان به میزان مصرف این خوراکی خوشمزه باشد تا تعادل کالری مورد نیاز برای رژیم‌تان به هم نخورد. همه می‌دانیم که برای بهتر نتیجه گرفتن در طول رژیم لاغری باید بسیاری از خوراکی‌ها را از جیره‌ی غذایی روزانه حذف کنیم تا در نهایت بتوانیم به میزان مطلوبی از کالری روزانه و در نهایت کاهش وزن برسیم. حالا اگر بتوانیم خوراکی‌هایی پیدا کنیم که علاوه بر سالم بودن، تنوع طعم و مزه را هم به رژیم غذایی‌مان اضافه کنند پیمودن این مسیر برایمان آسان‌تر خواهد شد.

 

کراکر و کالری‌شماری

در یک رژیم لاغری متعادل به طور معمول برای هر میان‌وعده‌ی سالم ۱۰۰ کالری در نظر گرفته می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید کراکر و پنیر را به عنوان میان‌وعده مصرف کنید باید حواس‌تان به نوع پنیری که انتخاب می‌کنید باشد. چهار عدد کراکر گرجی، حدود ۶۰ کالری دارد. پس بیش از نیمی از کالری مجاز در همان قدم اول استفاده می‌شود، برای نیم دیگر چند گزینه پنیر را می‌توانید امتحان کنید. بهترین گزینه پنیرهای کم‌چرب یا پروبیوتیک هستند که هر ۱۰ گرم از آن‌ها فقط ۱۳ کالری دارد. پنیر لیقوان گزینه‌ی خوب دیگری‌ست که هر ۱۰ گرم از آن ۲۸ کالری دارد. ولی اگر هوس پنیر پرچرب کرده‌اید هم ایرادی ندارد، می‌توانید از انواع پنیرهای مثلثی موجود در بازار استفاده کنید. هر عدد از این پنیرها بین ۵۰ تا ۱۰۰ کالری دارند. شما می‌توانید به نصف‌ آن قناعت کرده و لایه‌ای نازک از پنیر روی کراکر بگذارید و بدون عذاب وجدان میان‌وعده‌ای خوشمزه میل کنید. البته کراکر پنیری گرجی به دلیل طعم دلنشین پنیری که دارد باعث می‌شود کمتر نیاز به این شیطنت پیدا کنید.

 

کراکر و سلامتی

گنجاندن این میان‌وعده از کراکر و پنیر مزایای دیگری هم برای سلامت شما دارد. کراکر گرجی از آرد گندم تهیه‌شده و سرشار از فیبر و سایر مواد معدنی مفید است. طبق تحقیقات به عمل آمده این مواد می‌توانند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، کلسترول بالا، چاقی مفرط، دیابت و یبوست را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش دهند. پروتئین موجود در پنیر هم یکی دیگر از معیارهای مفید و سالم بودن این میان‌وعده است. برای مثال هر ۱۰ گرم پنیر کم‌چرب، ۲ گرم پروتئین دارد و همان‌طور که می‌دانیم پروتئین نقش مهمی در بازسازی پوست، تقویت عضلات و استخوان‌ها دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید