انجام این نُه کار شما را از چشم دیگران می‌اندازد

این‌طور که معلوم است آن‌چه درون ماست و نه مشخصات ظاهری‌مان، می‌تواند تاثیری عمیق بر نگاه دیگران و نظرشان در مورد ما داشته باشد. پس بیایید با هم به چند نکته‌ که تحقیقات علمی صحت آن‌ها را اثبات کرده‌اند نگاهی بیندازیم تا ببینیم چطور می توانیم این عوامل نچسب و غیرجذاب بودن را از خودمان دور نگاه داریم.

 

کمبود خواب

نه تنها کمبود خواب می‌تواند بر جذابیت ظاهری شما اثر بگذارد، بلکه مطرح کردن این موضوع با دیگران باعث می‌شود به شما به چشم فردی غمگین، ناسالم‌ و بی‌تمرکز بنگرند. به همین دلیل ممکن است در سپردن مسئولیت به شما تعلل کنند. بنابراین به جای غرولند از بی‌خوابی و کم‌خوابی در حضور دیگران، بهتر است دلیل این مشکل را بیابید و آن را هرچه زودتر حل کنید.

 

بدجنس نباشید.

شخصیت‌های جذاب فیلم‌ها و سریال‌ها عموما رگه‌ای از بدجنسی در وجودشان دارند که در کنار سایر عواملی که در داستان و حول محور شخصیت‌شان اتفاق می‌افتد آن‌ها را جذاب می‌کند. بنابراین ممکن است فکر کنیم بدجنس بودن جذاب و اغواکننده است درحالیکه در زندگی واقعی این‌طور نیست. تحقیقات نشان داده‌اند افرادی که بدجنس هستند و با حرف‌ها و حرکات‌شان موجب آزردگی دیگران می‌شوند به مرور جذابیت‌شان را از دست داده و منزوی می‌شوند.

 

مراقب زبان بدنتان باشید.

حتما از زبان بدن چیزهایی شنیده‌اید. طرز خاصی از نشستن یا ایستادن، حالت دست‌ها، زاویه‌ی نگاه و غیره که همگی می‌توانند نمایانگر آن‌چه باشند که در درون شما می‌گذرد. در مورد این نشانه‌ها بیشتر بخوانید و سعی کنید کنترل حالات درونی و آن‌چه زبان‌ بدن‌تان بروز می‌دهد را به دست بگیرید. قدرت‌نمایی ساختگی در کلام وقتی بدن‌تان چیز دیگری می‌گوید اصلا جذاب نیست.

 

استرس

در شرایط استرس‌زا سعی کنید آرامش‌تان را حفظ کنید و مثل اسپند روی آتش نباشید. هیچ‌کس فکر نخواهد کرد شما بی‌خیال یا بی‌مسئولیت هستید، بلکه درست برعکس وقتی آرام باشید به نظر دیگران قابل اعتماد می‌آیید و آن‌ها به شما کمک بیشتری برای حل بحران پیش‌آمده خواهند کرد.

 

زیاده از حد خوشحالی نکنید.

خوشحال بودن خوب است، خوشحالی را بروز دادن از آن بهتر. ولی هرچیزی حد و اندازه‌ای دارد، نه؟ وقتی در نشان دادن شادی و خوشحالی‌تان اغراق کنید حرص دیگران را درخواهید آورد. نه به این خاطر که به شما حسودی می‌کنند بلکه به این دلیل که خوشحالی‌تان رنگ و بوی تظاهر خواهد گرفت و هیچ‌کس از تظاهر خوشش نمی‌آید. همین‌طور احساس غرور. موفقیت و پیروزی و احساس غرور همیشه در کنار هم هستند ولی مراقب مرز باریک میان احساس غرور و فخرفروشی باشید.

 

روحیهی طنز داشته باشید.

حتما در اطراف‌تان کسانی را می‌شناسید که شوخ و بانمک هستند و در هر جمعی وارد می‌شوند نبض مجلس را به دست می‌گیرند. خوش‌صحبت هستند و همه از بودن‌شان در جمع خوشحال می‌شوند. شما هیچ‌کدام این‌ها نیستید؟ ایرادی ندارد، ولی می‌توانید عبوس و خشک هم نباشید، نمی‌توانید؟ عصاقورت داده بودن اگر به نظر شما باکلاس می‌آید، بدانید که در نظر دیگران معمولا جذاب نیست.

 

تنبلی

تنبلی از آن چیزهایی‌ست که شاید بیش از خود فرد اطرافیان او را آزار بدهد. اینکه دیگران حس کنند برای هیچ‌کاری نمی‌توانند روی شما حساب کنند چون ممکن است “حال انجام‌ش را نداشته باشید” یکی از عواملی‌ست که می‌تواند همه را از شما بتاراند. زن و مرد هم ندارد.

 

خوشبو باشید.

از بهداشت فردی هرچه بگوییم کم گفته‌ایم. این شاید مهم‌ترین عامل در جذاب بودن یا نبودن شما برای دیگران باشد. ممکن است شما باهوش‌ترین، خلاق‌ترین، خوش‌ایده‌ترین فرد حاضر در جمع باشید، ولی وقتی دیگران نتوانند پنج دقیقه کنار شما نشستن یا هم‌صحبتی با شما را به خاطر آلودگی هوای اطراف‌تان تحمل کنند، هرگز ایده‌های درخشان شما را نخواهند شنید.

 

دروغ ممنوع

اعتماد باارزش‌ترین دارایی شما در روابطتان با دیگران است. کافی‌ست یک‌بار دست‌تان برای دیگری رو شود تا هرگز نتواند مثل گذشته به شما اعتماد کند. دروغ‌ها دیر یا زود برملا می‌شوند، پس چه بهتر که آرامش ذهن خودتان و اعتماد دیگران را ملعبه‌ی دست دروغ‌های ریز و درشت نکنید. مطمئن باشید ارزشش را ندارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید